Türkiye’de Ucuza Keyifli Bir Tatil Yapabileceğiniz 11 Harika yer!

Türkiye’de Ucuza Keyifli Bir Tatil Yapabileceğiniz 11 Harika yer!

Karadeniz otelleri Karadeniz yaylaları Karadeniz turları Karadeniz tatili Karadeniz Yöresel Yemekleri Karadeniz Gezi Özel Günler için organizasyon düzenlenir Gezilere Arac Temin Edilir 
( GEZİLERE ARAC TEMİN EDİLİR ) 
( Sosyete Karadeniz Travel )

Türkiye’de Ekonomik Tatil Yapılabilecek Yerler

1. Didim, Aydın

Didim

Aydın’ın Ege Denizi kıyısındaki Didim, uzun kumlu plajları, berrak denizi, tarihi kalıntıları, sene boyu güneşli havası ile her anlamda mükemmel bir tatil beldesi. Daha çok yazlıkçıların akın ettiği bu tatil beldesinde, otel fiyatları da hala çok uygun. Bu fırsatı kaçırmayıp Didim’e tatile gittiğinize, dünyaca meşhur Apollon Tapınağı’nın kalıntılarını ziyaret etmeyi, Didim’in en güzel plajı olan Altınkum’un sularında serinlemeyi ve cıvıl cıvıl barlarında sosyalleşmeyi unutmayın! Havayoluyla seyahat edecekseniz, Bodrum üzerinden Aydın'a ulaşabilirsiniz.

En Ucuz Bodrum Uçakları

Eski Yunan tarihine meraklıysanız, Atina'ya uğramamak olmaz. Sizin için bu binlerce yıllık başkentte mutlaka yapmanız gereken 8 şeyi seçtik!

2. Eskişehir

Eskişehir

Eskiden Anadolu bozkırında sıradan bir şehir olan Eskişehir, son yıllarda Odunpazarı’nda restore edilen tarihi Osmanlı evleri, Avrupa kentlerini aratmayan peyzaj çalışmaları, heykelleri ve on binlerce öğrencinin hareketlendirdiği gece hayatıyla hafta sonu turlarının en popüler adreslerinden biri haline gelmiş durumda. Öğrencisi bol bu şehirde, tabii ki fiyatlar da öğrenci ayarında!

Kütahya Üzerinden Eskişehir

3. Amasra, Bartın

Amasra

Deniz, kum, güneş tatili deyince her ne kadar akla ilk olarak Ege ve Akdeniz sahilleri gelse de, Karadeniz’in şirin beldesi Amasra da plajlarıyla dikkat çekiyor. Üstelik Amasra’da plajlardan çok daha fazlası var. 3000 yıllık tarihi, yemyeşil ormanlık alanları, mimarisiyle ilgi gören tarihi Amasra evleri ve elbette balık lokantalarını atlamamak gerek. Çok sayıda pansiyona ev sahipliği yapan Amasra’da, senenin en kalabalık dönemi olan yaz aylarında birçok konaklama tesisinde oda fiyatlarının gecelik 100 TL’nin üzerine çıkmadığını da hatırlatmakta fayda var!

Araç Kiralamayla Tatilinize Keyif Katın

Eğer Amasra'ya sene sonlarına doğru yolunuz düşerse, sonbaharın dünyada en renkli yaşandığı 10 yerden biri olan Batı Karadeniz'in cennet köşesi Yedigöller Milli Parkı'na uğramayı da unutmayın!

4. Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri

Erciyes

Uludağ ve Kartalkaya her daim popüler kayak merkezleri. Tabi konaklama fiyatları da bu ilgi ve rağbet ile orantılı. Fiyatlardan şikâyet edenler her ne kadar Bulgaristan’daki ucuz kayak merkezlerine yönelse de, ülkemizde de kalite açısından aşağı kalmayan, oldukça ekonomik fiyatlara kalınabilecek otellerin bulunduğu kayak merkezleri var. Mesela Kayseri’deki Erciyes Kayak Merkezi!

En Ucuz Kayseri Uçak Biletleri

Kayak ve snowboard tutkunları için işte Türkiye'nin en popüler 7 kayak merkezi!

5. Sığacık, İzmir

Sığacık

Türkiye’nin ilk “cittaslow"u, (yani hayatın yavaş aktığı kenti) olan Seferihisar’ın Sığacık beldesi, mimarisi, organik ürünlerin satıldığı pazarı, yöreye özgü yemekleri ve limanın hemen yanındaki uygun fiyatlı balık lokantalarıyla büyük ilgi görüyor. Tabi ince kumu ve pırıl pırıl suyuyla Teos Plajı’nda deniz keyfi de, Sığacık’ın olmazsa olmazlarından.

En Ucuz İzmir Uçak Biletleri

Sığacık'a gitmeden önce İzmir'de keşfedilmeyi bekleyen 7 yeri de incelemek isteyebilirsiniz!

6. Gaziantep

Gaziantep

Güneydoğu Anadolu’nun en güzel kentlerinden birisi olan Gaziantep, artık gurme turlarının da en yeni ve en popüler adreslerinden birisi. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdikten sonra Halil Usta ya da İmam Çağdaş’ta kebapların, Koçak ya da Güllüoğlu’nda da baklavaların tadına bakın. Popüler mekânlar diye çekinmeyin, istediğiniz kadar yiyin, zira gelen hesabın ne kadar düşük olduğuna inanamayacaksınız!

Gaziantep'e En Ucuz Uçuşlar

7. Gökçeada, Çanakkale

Gökçeada

Ülkemizin en büyük adası olan Gökçeada, henüz komşusu Bozcaada kadar popüler olmasa da doğal güzellikler açısından eksik kalır yanı yok! Halen az da olsa Rum kökenli nüfusun bulunduğu Zeytinli ile Kaleköy ve Tepeköy gibi köyleri, mimarileriyle dikkat çekiyor. 100 km’yi aşan sahil şeridine en popüler plajlar ise Yıldızköy Plajı ile rüzgâr sörfü tutkunlarının tercih ettiği Aydıncık (Kefalos) Plajı. Adada yüksek sezonda kişi başı konaklama fiyatları ev pansiyonlarında 20-30 TL, pansiyonlarda 30-50 TL, otellerde 60-80 TL ve butik otellerde ise 80-120 TL arasında değişiyor.

Edremit-Körfez'den Çanakkale

8. Foça, İzmir


İzmir’in sahil ilçelerinden olan Foça, Ege kıyısının popüler kasabaları Ayvalık ve Alaçatı gibi çok sayıda taş Rum evine ev sahipliği yapsa da çok fazla tanınmıyor. Ama bunu ekonomik bir tatil açısından bir avantaj olarak görebiliriz. Zira Foça’da konaklamadan tutun, kafelere, balık lokantalarına ve günübirlik tekne turlarına kadar her şey diğer popüler tatil beldelerine göre çok daha ucuz!

İzmir Uçak Biletleri

Aralarında Foça'da tekne turunun da bulunduğu, İzmir'de yapılabilecek 10 keyifli aktiviteyi merak ediyor musunuz?

9. Avşa, Balıkesir


Marmara Denizi’nde yer alan Avşa, 1970’li yıllarda orta sınıf Türk ailelerinin en çok tercih ettiği tatil beldelerinden biri olsa da, son yıllarda biraz unutulmaya yüz tuttu. Tekirdağ, Erdek ve İstanbul’dan deniz yoluyla ulaşılabilen ada, güzel manzaralar sunan tepeleri ve en ünlüleri Tavşanlı Koyu, Çınar Koyu ve Yiğitler Koyu olan güzel koylarıyla gerçek bir cennet. Üstelik hareketli bir gece hayatı da var. Çok sayıda pansiyon ve motelin bulunduğu Avşa’daki konaklama tesislerinde sudan ucuz fiyatlara kalabilirsiniz!

Edremit-Körfez'e En Ucuz Uçak Biletleri

Adalar kadar harika bir tatil yeri olamaz diyenler, yanıbaşımızdaki tatil cenneti bu Yunan Adalarına da bayılacak.

10. Akyaka, Muğla

Akyaka

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka, kesinlikle Gökova Körfezi’nin en güzel turizm beldelerinden birisi. Akyaka, masmavi plajları kadar buz gibi Azmak Çayı ve kendine has mimariye sahip, tek yapıdaki evleriyle de dikkat çekiyor. Son yıllarda kite-surf tutkunu yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiş olan Akyaka'da, yüksek sezonda hala otel ve pansiyonlarda geceliği 100 TL ve altına oda bulmak mümkün.

Dalaman'a En Uygun Biletler

Güney Ege'nin bilinmeyen güzelliklerle dolu olduğunun 9 kanıtına göz atınca, yalnızca Akyaka'yla sınırlı kalmayıp tüm Güney Ege'yi dolaşmak isteyeceksiniz!

11. Assos, Çanakkale

Assos

Kuzey Ege’nin en güzel yerlerinden olan Assos, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Yunanistan’ın Midilli adasının tam karşısında yer alıyor. Köklü bir tarihe sahip olan Assos, dağ köyü ve liman olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Liman ve çevresinde daha çok eski taş evlerde kurulu butik oteller yer alırken, dağda yer alan Behramkale köyünde bir hayli sayıda uygun fiyatlı pansiyon bulunuyor.


Paylaş: