Karadeniz de Gezip Görülecek Muhteşem Yerler

Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turu,

Doğu ve batı Karadenizi içerisine alan bu listede top 20 şeklinde hazırlayıp en popüler olanlara yer verdik. Eğer yolunuz bir gün karadenize düşerse veya Karadeniz tatil programızına Karadenizi eklemeyi düşünüyorsanız bu listeyi muhakkak inceleyin.

Öncelikle ek olarak bu paragrafı eklememin nedeni Yolculuğa çıkmadan sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Karadeniz Turu Yapmayı Düşünenler İçin 10 Öneri adlı yazımı incelemenizi istememizdir. Bu sayede Karadenizde hayat nasıl işliyor öğrenebilir, tedbirinizi ona yönelik alabilirsiniz.
Ek olarak: İllere göre başlıca gezilecek yerler listesine bakmak için de buraya gözatabilirsiniz.

Karadenizde Gezilecek Yerler Listesi TOP10

Karadeniz denince İlk Akla gelenlerden bir kaçı Uzungöl, Ayder Yaylası ve Arsiyan yaylası vb. gibi bilindik yerler olduğundan bilindiklere nazaran biraz daha az bilinmiş yerleri araştırmaya çalıştım buyrun şöyle bir göz atalım.

1. Boztepe – Trabzon

Trabzon - Boztepe'den Trabzon manzarasi
Trabzon - Boztepe'den Trabzon manzarasi
Boztepe: İlk Sıraya Trabzon Boztepeyi Ekledik. Manzarasından da belli olduğu üzere Trabzonu ayağınızın altına alıyorsunuz.
Tepe olduğundan yazın o kadar değil ama soğukların düştüğü mevsimde sıkı giyinin esintisi fena.

2. Limni Gölü

hidirnebi-cal-magarasi-panoroma
Limni Gölü: Gümüşhane’nin önemli turizm alanlarından biri haline gelen Limni Gölü için Çevre ve Orman Bakanlığı Gümüşhane İl Müdürlüğü tarafından Rehabilitasyon Projesi hazırlanmıştır.

3. Karagöl – Artvin
Karagöl: Artvin’in Borçka ilçesinde bir yerdir.
Muazzam bir görüntüye sahip olan karagölün çevresi ağaçlarla kaplı.
Nadir görülebilecek yerlerden.

4. Zil Kalesi – Rize
zil-kalesi-panoroma
Zil Kalesi: Adı çok duyulmasada Bölgedesinde ilgi gören yerlerden birisidir.
Etrafı ağaçlarla kaplı oluşu kalenin görkemini oldukça arttırmakta.
Hele sisli bir günde giderseniz vuhuu.

5. Pokut Yaylası – Rize
gitoyaylasi-panaroma
Pokut Yaylası: Bir çok Video kliplere sahne olan koput yaylası gerçekten görmeniz gereken yerlerden başlıca olanı. Muhteşem bir manzaraya sahip olduğu görenleri kendine hayran bırakan cinsten.

6. Gölcük Gölü – Bolu
golcuk-golu-panaroma
Gölcük Gölü: Biz Susalım Resim konuşsun dedirtecek bir manzaraya sahip olan bolunun meşhur gölü olan Gölcük gölünü listeye koymasak olmazdı.

7. Safranbolu Kristal Teras – Karabük
safranbolu-teras
Kristal Teras: Koca bir dağın üzerinde heyecan dolu bir için çok uzak ülkelere gitmenize hiç gerek yok. Yüksekliği 80 metre ve 75 ton ağırlık kaldırabilecek güçte. Cesareti olan?

8. Arapdüzü Mesire Alanı –  Rize
arapduzu-mesire-alani
Arapdüzü Mesire Alanı: Güzelliği ile ilgi odağı oldu yaz kış demeden yerel turizme büyük ölçekte katkı sağlamakta.

9. Kıble Dağı Camii – Rize
kibledagi-cami
Kıble Dağı Camii: C.Başkanı R.T.Erdoğanın köyünde yaptırdığı kıble dağı camisi yapısı ve manzarası sebebi ile listemizde yer buluyor. Genelde Cuma Günleri azda olsa cemaat bulan camii yakın çevreden gelenlerin ilgi odağı.

10. Valla Kanyonu Seyir Terasi
valla-kanyonu-kastamonu
Valla Kanyonu Seyir Terasi: Küre Dağları Milli Parkı içinde yer alan Valla Kanyonu ülkemizin ve dünyanın en önemli, fakat nedense pek bilinmeyen kanyonlarından biridir.

11. Amasra Boztepe – Bartın (bonus)
amasra-boztepe
Amasra Boztepe: Amasra’nın en güzel manzaralı yeridir. Doğayı seviyor, güneşin batışında hüzünleniyorsanız burası Amasra gezinizde gitmeniz gereken bir yer.
karadeniz-bolgesi-hartitasi
Karadeniz otelleri Karadeniz yaylaları Karadeniz turları Karadeniz tatili Karadeniz Yöresel Yemekleri Karadeniz Gezi Özel Günler için organizasyon düzenlenir Gezilere Arac Temin Edilir 
( GEZİLERE ARAC TEMİN EDİLİR ) 
Paylaş: