Doğal Güzellik Reçeteniz Bal

Doğal Güzellik Reçeteniz Bal


Cildinizi ve güneşin etkisiyle yıpranan saçları korumak için balın sihirli ‘saç bakım reçetesiÂ’ni mutlaka denemelisiniz. Evde hazırlayabileceğiniz bu reçete, satın aldığınız kozmetik ürünlerinden daha ucuz ve etkili.

Saç bakım maskesi

2 yemek kaşığı çam veya çiçek balını, bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın. Haftada bir kez uygulanan bu doğal maske ile saçlarınızın doğal ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

El bakım maskesi

Sürekli gözardı ettiğimiz ellerimiz için hazırlanan maskeyi, uygulamadan önce ellerinizi ılık bir suda yumuşatın. Ardından ellerinizi zeytinyağı ile karıştırılmış olan bir kaşık balın içinde beş dakika bekletin. Sonra da zeytinyağı ile ellerinize ve parmaklarınıza iyice masaj yapın. 
Ellerinizdeki yumuşaklığa inanamayacaksınız.

Cilt bakım maskesi

Ciddi kaygılar ve yoğun stres altında yoğrulan genel yaşam şekli düşünülecek olursa, cildin yorgun ve yıpranmış görünmesinin tek sebebinin harcanan yıllar olmadığı yadsınamaz bir gerçek. İşte bu koşuşturma içinde kendinize ayıracağınız 10 dakika ile sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Bir fincan içinde, bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza yaydıktan sonra hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin. Balın bıraktığı iz, ışıl ışıl bir cilt olacaktır.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Cilt bakım maskesi, Doğal Güzellik Reçeteniz, El bakım maskesi, Saç bakım maskesi ile ilgili aramalar el maskesi suna dumankaya  hazır el maskesi  suna dumankaya saç çıkaran maske  el maskesi gratis  yüz maskesi  suna dumankaya kuru ve yıpranmış saç bakımı  suna dumankaya elma sirkesi saç bakımı  suna dumankaya saç uzatma formülleri
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar