Verdiğiniz Kiloları Geri Almayın

Verdiğiniz Kiloları Tekrar Almamak için Öneriler


1. Gün içerisinde tartılın
Her hormonal sallanma veya tuzlu yemeklerle kilo alıp almadığınızı takip etmek sinir bozucu olabilir. Çoğu ticari kilo verme programları, her gün basküle çıkmanız için sizi teşvik eder—sizi kızdırmak ve pes etmenizi istemiyorlar. Ama Annals of Behavioral Tıbbinın Aralık yayında yer alan yeni bir araştırmaya göre aşırı kilo sık sık 24 aydan daha fazla kilo vermesi veya daha az kilo almasıyla sonuçlanmıştır. 
Diğer bir deyişle her gün baskül kullanan kişiler, kilo verdiklerinde mutlu oluyorlardı ve daha az sıklıkla aldığı kiloları da hemen veriyorlardı. 
Neden? Araştırmanın yetkilileri, diyet uygulayanların fazla kilo almasından önce az kilo aldıklarını doğrulamak için daha kolay geri feed back ( geri besleme) olduğunu varsaydılar.

2. Yemek programı yapın
Diyet yapıyorken sabak kahvaltısı, öğle yemeği, atıştırma ve akşam yemeğinde ne yediğinizi biliyordunuz. Ama şuanki kilonuzu korumak için neye ihtiyaç duyarsınız? 
Kesinlikle! Diyete başlamadan önce eski yemek yeme sisteminize dönerseniz eski kilolarınızı tekrar almaya başlayacaksınız demektir. Şu anki kalori ihtiyaçlarınızı hesaplayın; güzel bir kahvaltı, öğle yemeği, atıştırma ve akşam yemeği seçeneklerini de planlayın.

3. Egzersiz yapın
Kilo vermeye başladığınızda metabolizmanızın geri kalan kısmı, diyetinizden önce düştüğü orandan daha fazla düşer. Bu metabolizmanızın yok olduğu anlamına gelmez— sadece kalori oranınız düşer ve bunun birlikte kilonuzda da bir düşüş olur. 
Düzenli aerobik idmanları ile günlük enerji giderinizi sabitleme, diyetinizi daha rahat ugulamanızı sağlayacakır.

4. Günlük diyet rutinlerinizi koruyun
Alışkanlıklar, bir birlerini güçlendirmeye meyillilerdir. İyi olma( mesela sağlıklı beslenme ve egzersiz yapma ), diğer alışkanlıklarınıza ev sahipliği eder, artık gerekesiz değilse, sizin onların tamamından olumsuz olarak etksilenmenize neden olur. Diyet yaparken multivitamin aldıysanız almaya devam edin. Diyet yaptığınızda daima 8 bardak su içtiyseniz içmeye devam edin.

5. Normal olarak tanımlayın
Bazı insanlar, bu noktada, diyet yapmaktan vaz geçerler ve aşırı yemek yemeye tekrar dönmeyi umarlar. ( mesela, diğer seçenekleri düşünmek zorunda olmaksızın). 
Aşırı yemek yemeye tekrar başlarsanız maalesef tekrar kilo almaya başlarsınız. 
Diyet yaptığınızı hissetmeden aynı kiloda kalmaya nasıl devam edersiniz? 
Egzersiz ile yeni bir normal rutin yaratarak yemek seçin ve kurallarınızı belirleyin ( mesela bir günde bir tatlıdan tazla tatlı yemeyin). Zamanla rutininiz dengelenecek, istediğiniz kiloya ulaşmanız kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Verdiğiniz Kiloları Geri Almayın ile ilgili aramalar kilo verdikten sonra kiloyu koruma  verdiğim kiloları geri aldım ne yapmalıyım  verilen kiloyu geri almak  akdeniz diyeti  verilen kiloların geri alınmaması için neler yapılmalı  kilo verdikten sonra sarkma
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar