Erkekler için Harika Yiyecek

Erkekler İçin Harika Yiyecek


Yiyecekler düşüncelerinizi, motivasyonunuzu, hafızanızı, kaslarınızı ve daha birçok şeyi geliştirmenizi sağlar. 
Bunları vitamin ya da diğer destekleyici maddeler almadan da yapabilirsiniz. 
Bunun için yaşınızla ilişkili size en çok yararlı yiyecekleri tüketmeniz yeterli..

Kalbiniz için sardalya yiyin
Sardalya kalbiniz koruyan Omega-3 kaynağıdır. Ekonomik, protein deposu ve düşük yağlı yiyecek sardalyanın konservelerini de tercih edebilirsiniz. Tuzsuz olanları tercih edin ve kemiklerinizi korumak için önerilen düzeyde kalsiyum alın. Sardalya ile harika salatalarda hazırlayıp yiyebilirsiniz.

Kuruyemişler prostat sağlığını korur
Selenyum kaynağı kuru yemişler erkeklerde prostat kanseri oluşumunu önler. Selenyum günde 400 mg’dan fazla alınırsa toksik etki gösterebilir. Doğru miktarda karışık kuruyemişler tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Seks için susam
Susamlar seks ilaçları gibi çok pahalı değil, güvenlidir ve reçete edilmesine gerek yoktur. 
Susam aminoasit bakımından zengindir, kan akışını hızlandırır. 
Salatalarınıza ve yiyeceklerinize susam ekleyebilirsiniz.

Hafıza için blueberry
Şu günlerde blueberry (maviyemiş)’in yararları saymakla bitmez. Rengindeki gizli güç ne? 
Koyu mavi yemişler hafızanızı negatif etkilerden koruyan “flavonoids” içerir. Beyin hücrelerini güçlendirir. Taze olanlarını tüketin ve tatlandırılmamış olarak tüketin. Kaymaksız yoğurt ve mısır gevreği ekleyerek de yiyebilirsiniz.

Enerji için mercimek
Lif ve protein bakımından zengin yiyecek mercimek, enerji kaynağıdır. Mercimek iyi bir B vitamini, hücrelere oksijen taşınmasın yardımcı olan demir kaynağıdır. Çorba ve yemek olarak tüketebilirsiniz.

Edamame (Çin ve Japon Soyası) ya da yulaf yiyerek iyi hissedin
Yedikleriniz ruhunuzu ve beyin kimyasallarınızı etkiler. Bu nedenle ne yediğinize dikkat etmelisiniz. Lif bakımından zengin karbonhidratlar yulaf ya da edamame kan şekerinizi dengede tutarak iyi hissetmenizi sağlar. Edamame aynı zamanda protein, sabit kan şekeri ve omega-3 asitleri içerir. Edamame yemeklerini Japon yemeği yapan restoranlarda bulabilirsiniz. Çok tuzlu olmamasına özen gösterin. Süper marketlerde bulabilirseniz eve götürüp haşlayarak yiyin.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Erkek Sağlığı Haberleri Daha ilgi Çekici Bir Erkek Olmanın Yolu Daha iyi Bir Seks için Erkeklerin Tüketmesi Gereken Gıda Erkekler için afrodizyak etkili yiyecekler nelerdir? erkek bedeninin ihtiyaç duyduğu besinler Enerji Veren Yiyecekler ile Zinde Kalın Kas Yapmak için Beslenme Tarzını Değiştir
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar