Türk Erkeğinin En Büyük Sorunu

Türk Erkeğinin En Büyük Sorunu


Türkiye’deki erkeklerin yüzde 70’i bu sorunu yaşıyor… 
Ama sorunun tedavisi oldukça kolay..

Türkiye’de erkeklerin yüzde 70’inin erken boşalma sorunu yaşadığını belirten Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, “Türk erkeğinin ortalama sevişme süresi 5 dakikadır. Çok fazla sayıda çift, cinsel doyumsuzluklarının nedenini bile anlayamadan yaşamlarını sürdürüyor” dedi.Cinsel Sağlık Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe “Düzenli bir cinsel hayatı olan erkek, cinsel organının beyni olduğunu öğrenebilir” ifadelerini kullandı. Dr. Keçe, Türkiye’de erkeklerin en önemli cinsel sorunları başında yer alan erken boşalma konusunda açıklamalarda bulundu.

Türk erkeklerinin yüzde 70’inin erken boşaldığını hatırlatan Dr. Cem Keçe, “Aslında tıp literatürlerinde sürekli olarak ya da yineleyici biçimde, çok az bir cinsel uyarılma ile ve erkeğin istemesinden önce boşalmanın olması olarak tanımlanan erken boşalma, kişiden kişiye değişebilen bir kavramdır” dedi.

Düzenli CiNSEL HAYAT GEREKiR

Türk erkeğinin ortalama sevişme süresinin 5 dakika civarında olduğunu söyleyen Keçe şöyle devam etti: “Ülkemizde erken boşalma konusunda yeterli bir bilinç düzeyi yoktur. Erken boşalma, sertleşme sorunuyla kıyaslandığında daha fazla görülmesine rağmen, erkeklerin cinsel işlev bozuklukları kliniklerine başvuru sıralamasında ikinci sırada yer almaktadır. Yani Türk erkeği sertleşmesini önemsemekte, erken boşalmasını ve partnerini tatmin etmeyi ise yeterince önemsememektedir. 
Bu nedenle çok fazla sayıda erkek veya çift, cinsel doyumsuzluklarının nedenini bile anlayamadan yaşamlarını sürdürmektedir. Boşalma denetiminin öğrenilmesi için düzenli bir cinsel hayat gerekir

KEÇENiN ÖNERiLERi

Erken boşalmanın cinsel terapi ile yüzde 100 oranında tedavi edilebileceğini anlatan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, sorunun tedavisine ilişkin şu önerilerde bulundu: “Cinsel terapide cinsel birleşme vakti gelinceye kadar yasaklanarak, tam bir cinsel bilgilendirme yapılır, erkeğin kafasındaki yanlış bilgiler ve cinsel mitler düzeltilir, yeri geldikçe cinsel işlevin fizyolojisi, kadının boşalması hakkında doğru bilgiler verilir. Erkeğin partneriyle olan genel ve cinsel iletişimi geliştirilmeye çalışılır.”

CiNSEL HEYECAN KONTROLÜ

Erken boşalma sorununa katkıda bulunan ve aynı zamanda tedavisindeki en önemli unsur da, erkeğin cinsel aktivite sırasında zevk verici cinsel duygulara dikkatinin yetersizliğidir. Cinsel ilişki sırasında erkek uyarılarını etkili bir biçimde yöneterek cinsel heyecanını kontrol edebilir, ta ki cinsel heyecanı uyarılma derecesinde bağımsız hale gelene kadar. Zevk verici duygular cinsel heyecanını kontrol ederken erkeğin en iyi yol göstericisi olacaktır, çünkü bu duygular bir cinsel aktivite sırasında erkeğin uyarılma düzeyini yüksek oranda belirler.”

TEDAVİSİ KOLAY

Oldukça sık rastlanan cinsel sorunların başında yer alan erken boşalmanın cinsel terapi ile kolayca tedavi edilebildiğinin altını çizen Dr. Cem Keçe; erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin, cinsel terapi ve birkaç basit teknikle erken boşalma endişesinden sıyrılıp, sevişmenin verdiği hazza odaklandıklarında, cinselliğin doğal bir zevk halini almasını sağlayabileceğini savundu.

KAYGIYI KAFADAN ATIN

“Erkek bedenini partneriyle uyum içinde hareket ettirmeli, şimdiye yoğunlaşmalı, o anı duyumsamalıdır ve cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısı kafasından atmalıdır” diyen Dr. Keçe, şöyle devam etti: “Çünkü her cinsel sorun gibi erken boşalma da bu kaygıdan ya da bir rahatsızlıktan kaynaklanabilir. Asıl sorun erkeğin cinsel işlevlerinde değil, cinsel işlevlerini nasıl yerine getirmesi konusundaki düşüncelerindedir. Aklını düşüncelerden arındıramayan, özgür ve doğal bir şekilde cinselliği yaşayamayan erkek tedirginlik duygusundan uzaklaşamaz ve boşalma konusunda sorun yaşar.”

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Erkeğin Sorunu ile ilgili aramalar iktidarsız erkek davranışları  erkeklerde cinsel sorunlar ve çözümleri  erkeklerde cinsel isteksizlik için ne yapmalı  erkeğin boşalamama nedenleri  erkek neden cinsellik istemez  erkek ilişkiye giremiyorsa  cinselliği etkileyen hastalıklar  iktidarsız erkek aldatır mı
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar