Aşkta Mükemmelliği Yakalamak Elinizde

Aşkta Mükemmelliği Yakalamak Elinizde

Biten evliliklerin çoğu incir çekirdeğini doldurmayacak nedenlerden çıkmaktadır. İletişimsizlik, güven sorunu, sevgi saygı sınırının aşılması gibi daha bir çok sebepten dolayı ne yazık ki aşklar bitmektedir.

Her kadın evlilikte kocasına aşık olmalıdır yoksa büyük sorunlar çıkabilir. Aşık olmadan yapılan evliliklerde sorunların büyük çoğunluğu bencillik ve kişisel çıkar çatışmalarından kaynaklanmaktadır.

Aşkta mükemmelliği yakalamak elinizde
Aşkta mükemmelliği yakalamak elinizde
Özellikle yıllar süren ilişkilerde bu tazeliği ve canlılığı koruyan çiftlerin bunu nasıl başardıklarını merak eder dururuz. Eşine, sevgilisine daha çok yakınlaşmak isteyen ve yıllar boyu heyecanlı ve enerji dolu bir ilişkinin özlemini çekenler bu yazımızda ilişkiye canlılık katacak bazı ipuçları bulacaklar.

Onunla iletişim kurun

Mutlu bir ilişkinin yolu sağlıklı bir iletişimden geçer bunu asla unutmayın. Ona her zaman her şeyi söylemekte zorlanabilirsiniz fakat her konuda mümkün olduğu kadar net olmaya çalışın ve onun sizi anlamasını sağlayın. Yoğun çalıştığı dönemlerde eşinizle iletişimimizin koptuğunu aynı evde yaşayan iki yabancıya dönüştüğünüzden şikayetçisiniz. Bu durumu düzeltmek için yemekte ya da yatarken birbirinize o gün neler yaptığınızı ayrıntısıyla anlatmaya başlayın. İletişim tek taraflı olmuyor. Konuştuğunuz kadar karşı tarafı da dinlemelisiniz.

Dürüst olun

Gerçeği duymak ister misiniz? Mutlu çiftler birbirlerine karşı dürüst davrandıkları için beraberliklerinin sağlam bir temele oturduğunu söylüyor. Bazen gerçekleri dile getirmek zor olabilir fakat böyle zamanlarda her şeyi ona dürüstçe açıklamanın en iyisi olduğunu belirtirken her şeyi tüm çıplaklığıyla gözler önüne sererken ona dokunarak ve sarılarak sevginizi belli ettiğinizde her şeyin ne kadar da farklı bir şekil alabileceğini görebilirsiniz.

Ona güvenin

Özellikle evliliklerde iki tarafın da birbirine güvenmesi çok önemli. Küçük sırların gizemini çözecek ya da beyaz yalanların peşine düşecek vaktiniz yok. O yüzden de birbirinizin söylediklerine güvenin.

Beraber gülebilmek çok önemli

Birçok mutlu çift bir şakayı paylaşabildiklerinde aralarında çok derin bir yakınlaşma olduğunu söylüyor.

Onunla arkadaş olun

Partnerle sevgili olmak kadar arkadaş olmanın da çok önemli. Şunu kabul edelim aşkın ömrü kısadır. Fakat aşık olduğunuz kişiyle aynı zamanda arkadaş olursanız bu kombinasyon ilişkiniz için harikalar yaratabilir.

Karşılıklı saygı çok önemli

Ona saygı duymak için öncelikle kendinize saygı duymalısınız. Bazı konularda eşinizle çok farklı fikirlere sahip olabilirsiniz. Fakat zamanla ters düştüğünüz konularda kendinizi ifade etmeyi ve fikirlerinizi savunurken birbirinize saygı göstermeyi öğrenebilirsiniz.

Ona ‘seni seviyorum’ deyin

Mutlu beraberlikler yaşayan çiftlerin hemfikir olduğu başka bir konu da ‘seni seviyorum’un bir ilişkide söylenmesi gereken en önemli cümlelerden biri olduğu. Özellikle de sizi öfkeden deliye çevirdiği günlerde ona ‘olsun ben hala seni seviyorum’ demenin sağlıklı bir ilişkinin en önemli besin kaynağı.
Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar