Her Kadının Vücudu Hakkında Bilmesi Gereken ilginç Bilgi

Her Kadının Vücudu Hakkında Bilmesi Gereken ilginç Bilgi

Az uyuduğunuzda, çok fazla kahve içip çok fazla spor yaptığınızda vücudunuzda ne gibi değişiklikler olduğunu biliyor musunuz? Son araştırmalardan derlenen bu listede her kadının vücudu hakkında bilmesi gereken maddelere yer verdik. Bildikleriniz varsa bile en yakın kız arkadaşlarınız ve ailenizdeki kadınlarla paylaşabilir onların da bu bilgilerden yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.

1. Soğuk algınlığını ve gribi yenmenizde bağırsaklarınız da size yardımcı oluyor.
Bağırsaklarınızdaki iyi bakteriler bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.
Hasta olacağınızı hissettiğinizde turşu yiyerek probiyotik takviyesi alabilirsiniz.

2. Stres vücutta en çok pelviste birikiyor.
Kalça bölgesinde yer alan kemiklerin birleşmesiyle meydana gelen pelvis stres topu gibi…
O yüzden kalça açıcı egzersizler yapmak istenmeyen gerginlik ve stresi azaltmaya yardım ediyor.
Ayrıca güçlü bir pelvis bölgesi sırt ağrılarının da oluşmasını önlüyor.

3. Yeterince su içmemek göğüslerin sarkmasına neden olabiliyor.
Tıpkı vücudunuzun geri kalanında olduğu gibi, göğüs bölgeniz de taze kalmak için suya ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden su içmeyi ve düzenli nemlendirmeyi ihmal ederseniz göğüslerinizin pürüzlü ve çekmiş gibi göründüğünü fark edebilirsiniz.

4. Balık yemek seks hormonuna iyi geliyor.
Deniz ürünleri tükettiğinizde aldığınız niyasin isimli vitamin sayesinde kan akışınız artıyor ve bu cinsel hayatınıza olumlu katkı sağlıyor.
Balık dışında, ceviz ve karnabahar da bu hormonu canlandırmada etkili…

5. Kaliteli uyku daha düz bir karına sahip olmayı sağlıyor.
En azimli fitness profesyonelleri bile eğer yeterince uyumazlarsa bel bölgelerindeki yağın inatçı hale geldiğini belirtiyor. Bu yüzden diyet çabalarınız ne kadar iyi olursa olsun, uykunuz yeterli ve kaliteli değilse göbek bölgenizdeki yağ tabakası uzun süre kalmaya devam edebilir.

6. Karabiber tüketmek de karın kaslarını güçlendiriyor.
İster inanın ister inanmayın, yemeklerinize koyacağınız yarım çay kaşığı karabiber düz bir karına sahip olmanız için size destek oluyor. Nasıl mı?
Karabiberde bulunan piperin yeni yağ hücrelerinin oluşumuyla mücadele ediyor.

7. Meme uçlarınız sağlığınızla ilgili bir şeyler söylüyor.
Vücudunuzun içerisinde neler olup bittiğini göğüsleriniz size söylemeye çalışıyor.
Örneğin, göğüsleriniz büyümeye başladıysa bu kilo aldığınızın bir belirtisi olabilir.
Ya da göğüs ucunuzda bir kaşıntı varsa bu kullandığınız iç çamaşırının size alerji yaptığını gösterebilir. Kafanızda soru işaretleri oluşturan durumlar olduğundaysa doktora görünmek en iyi yöntem.

8. Yedikleriniz beyninizi etkiliyor.
Bu maddeyi okuduktan sonra hamburger ve kızarmış patates siparişi vermeden önce bir kez daha düşünebilirsiniz. Araştırmacıların keşfettiğine göre yüksek yağlı yiyeceklerdeki bakteriler beyniniz ile bağırsağınız arasındaki iletişimi sağlayan sinir hücrelerine olumsuz etki ediyor.
Böylece tok olsanız bile öyle değilmişsiniz gibi hissetmenize neden olabiliyor.

9. Çok fazla spor yapmak adet döngünüzü olumsuz etkileyebiliyor.
Egzersiz yapmak adet dönemi öncesi sıkıntılarınızı rahatlatmaya yardımcı olmakla birlikte, uzmanlar aşırı spor yapmanın hormonal dengesizlikler ve düzensiz kanama gibi belirtiler göstererek adet döngüsüne olumsuz etki ettiğini belirtiyor. Ancak bu adet döneminde egzersiz yapmamak için bir bahane olmasın çünkü yine uzmanlar adet dönemlerinde her gün 30 dakikalık egzersiz yapmak ve daha sonra dinlenmek gerektiğini söylüyor.

10. Gözleriniz hakkınızda çok şey söylüyor.
Yalnızca duygusal olarak değil fiziksel olarak da gözlerinizden kendinizle ilgili bilgi edinmeniz mümkün. Mesela, göz kuruluğu kireçlenme ya da eklem iltihabı gibi hastalıklarla bağlantılı olabilir. O yüzden düzenli olarak göz doktoruna görünmek önem taşıyor.

11. Stres yağ yakımını yavaşlatıyor.
Son araştırmalar gösteriyor ki, stres metabolizma üzerinde olumsuz etki ederek yağ yakımını yavaşlatıyor. Bu yüzden yoga ya da yürüyüş gibi stres seviyenizi azaltacak faaliyetlerle ilgilenmek önem taşıyor.

12. Vajinada 9 farklı boşaltım oluyor.
Uzmanlara göre eğer vajinal akıntınız temiz ve berraksa bu ovülasyonun belirtisidir.
Ancak eğer bu akıntı yeşil veya sarı renkteyse bu bazı hastalıklara işaret ediyor olabilir.
Bu yüzden doğru olmadığını hissetmediğiniz zamanlarda doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin.

13. Bazı sağlıklı yiyecekler sizi daha da aç hissettirebiliyor.
Canınız bir şeyler çektiğinizde atıştırmalık olarak meyvelere uzanmak size kendinizi iyi hissettiriyor olabilir. Ancak sağlıklı besinler arasında da enerji yerine vücudunuzun yağ olarak sakladıkları var.
Bu suçlular arasında, tam tahıl ekmeği, smoothieler ve yoğurt da var. Bu yüzden bu besinleri sağlıklı yağ ve proteinlerle tüketmek daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayacak.

14. Alerjik belirtilerin sebebi antibiyotikler olabiliyor.
Araştırmalara göre, bağırsağınızda ve solunum sisteminizde yaşayan mikroplar, sağlıksız diyet ve antibiyotikler nedeniyle değişime uğruyor.
Bu yüzden antibiyotikleri yalnızca zorunlu hallerde kullanmak gerekiyor.

15. Tek bıçaklı jiletlerden kaçınmak cilde iyi geliyor.
Eğer bacaklarınızın genç, parlak ve yumuşak görünmesini istiyorsanız o halde tek bıçaklı jiletler yerine 4 ya da 5 bıçağa sahip jiletleri kullanmalısınız. Bu cildinizin kurumasını engellemeye yarıyor.

16. Sindirim sisteminiz ve kahve her zaman iyi anlaşamayabiliyor.
Kabızlık sorunu yaşadığınızda kahve bağırsaklarınızın harekete geçmesi için işe yarıyor ancak uzmanlar kahvenin asidik bir içecek olması ve kafein içermesinden dolayı ishale yol açtığını da belirtiyor. Bu sebeple her gün içtiğiniz kahve limitine dikkat etmeniz gerekiyor.

17. Dudaklarınız renksizse karaciğerinizle ilgili bir şeylerin belirtisi olabiliyor.
Dudaklarınız yeterince pembe ve yumuşak değilse, normalden daha açık ya da koyu renkliyse 2 şey söylüyor olabilir. İlki tamamen zararsız olduğu ikincisi ise karaciğerinizle ilgili bir şeylere işaret ettiği… Bu renksizlik uzun süre devam ederse doktorunuza danışmakta fayda var.

18. Çatlaklara ev yapımı yöntemler iyi geliyor.
Cilt uzmanları çatlaklardan kurtulmak için patates suyu, E vitamini yağı ve kayısıyı öneriyor.
Bu şekilde nemlendireceğiniz cildinizde çatlak görünümleri en aza inebilir.

19. Vajinanız ekstra bir temizliğe ihtiyaç duymuyor.
Piyasada vajinal temizlik ürünleri olsa da, uzmanlar vajina temizliği için ekstra bir ürün kullanmaya gerek olmadığını belirtiyor, vajinanın kendi kendini temizleyebilen tek organ olduğunu ve kendi kendini temizlediğini ifade ediyorlar.

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Her Kadının Mutlaka Bilmesi Gereken Hem Şaşırtıcı Hem de Ufuk Açıcı Bilgi Her Kadının Vücudu Hakkında Bilmesi Gereken İlginç Bilgiler Kadınlar Hakkında Kadınların Bile Bilmediği İnanılmaz Gerçek Seks Hakkında Her Kadının Bilmesi Gereken Şey Kadının Vücudu Hakkında Bilmesi Gereken İlginç Bilgi
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar