En Güzel Mezuniyet Sözleri

En Güzel Mezuniyet Sözleri

** Başarının dört şartı; bilmek, istemek, cesaret etmek ve susmak. Başarını elde etmek için göstermiş olduğun emeklerin en nihayetinde boşa gitmemiş oldu. Güzel günler seninle olsun daima.

** Bilgelik bundan sonra ne yapılacağını, beceri bunun nasıl yapılacağını bilmektir. Erdem ise bunu yapmaktır. Yarınların hep dünden çok daha mutlu olsun sevgilim. Biliyorum ki okuldaki başarını hayatında da devam ettireceksin…

** Büyük adamlar olmasa hiçbir bir büyük şey başarılamaz; insanlar da ancak karar verirlerse büyük olabilirler. Savaşan kaybedebilir, savaşmayan çoktan kaybetmiştir. Yaşamın boyunca hep büyük adam olmak için çabala. Savaşmaktan asla korkma. Çünkü sen tüm engelleri aşabilecek yapıda birsin. Mezun olman da bunun bir göstergesi değil mi? Hayatın hep güneşli günlerle dolu olsun.. Başarılar dilerim sana.

** Büyük başarıların sahipleri küçük işleri titizlikle yapabilme sabrını gösteren kişilerdir. Biliyorum ki sen de hayatın boyunca aynı şevkle önüne çıkan her engelde bıkmadan usanmadan çalışacak ve hakkın olanı alacaksın. Dün olduğu gibi, yarın da seninleyim. Seni her zaman seveceğim canım sevgilim.

** Dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır:
Ya kendi aklından faydalanmak, yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmaktır.

** Eğer bile bile gücünüz yettiğinden daha azını olmayı planlıyorsanız; sizi uyarırım, hayatınızın geri kalan kısmında mutsuz olacaksınız. Kendi yeteneklerinizden ve olanaklarınızdan kaçıyor olacaksınız. Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız her hangi bir yol sizi oraya götürecektir.

** Adım adım küçük başarılar dizisi yaratabilirsiniz. Her yolculuk ilk adımla başlar. Ama gideceğimiz yere ulaşmak için ikinci, üçüncü ve gerekli tüm adımları atmak zorundayız.

** Hayatı işe yarar bir şekilde kullanmak, onu kendisinden daha uzun ömürlü bir şey için harcamaktır. Emeğini verdiğin okulundan artık mezun oluyorsun… Umarım bundan sonraki tüm çaban mutluluğun çabası olur ve bu emeklerin karşılığını bulur.

** Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır. Kazanmak için onca emek verdiğin okulun bitiyor artık. Bundan sonra zorlu bir hayat sınavıyla karşılaşacaksın. Ama inanıyorum ki hayatında da tercihlerin hep doğru olacak. Bütün hayatın başarılarla dolu olsun.

** İnsanı ihtiyarlatan geride bıraktığı yılların çokluğu değil, ideal yokluğudur. Yıllar cildi buruşturur, fakat idealsizlik ruhu öldürür.

** Olgun insan güzel söz söylemesini bilen insan değil, söylediğini yapan ve yapabildiğini söyleyen insandır. Yapacağım diye vakit geçirme, yaptım de. Hayatın boyunca yaptım demekten pişmanlık duymayacağın nice güzel projelere imza atman dileğiyle. Başarılar diliyorum canım arkadaşım!

** Tanrıdan bir şey dileyecekseniz bilgiyi dileyin. Çünkü cahil insan dünyanın tadını çıkaramaz. Sahip olduğun değerli bilgilerin ve edindiğin tecrübelerinle yolun hep açık ve aydınlık olsun candan arkadaşım benim!

** Tırmanmayı göze alan zirvenin hazzını yaşar. Zorluğunu çektin ama umarım hayatının bundan sonraki aşamasında buna değdi dersin. Güzel yarınlar seninle olsun can dostum!

** Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme. Hayal ettiklerini birbir gerçekleştirme yolunda önemli bir engeli atlatıp en nihayetinde mezun oluyorsun artık. Geriye kalan tüm hayallerini de aynı başarıyla gerçekleştirmen dileklerimle. Seni Seviyorum sevgilim.

** Yönümüzü değiştirmezsek hedeflediğimiz yere varabiliriz. Önemli olan uzaklık değil, ilk adımı atabilmektir. Hayatta her zaman cesur ol. Korkma engellerden. İçindeki insanlık ve sahip olduğun bilgiler engelleri aşman için yeter sana. Yolun hep açık olsun. Mezuniyetin hayırlı olsun.

** Zihinlerimizi onlara hakim olan ve baskı yapan belirli bir konuyla meşgul etmezsek, hayal gücünün tam tanımlanmamış alanında çılgınca bir oraya bir buraya koştururlar. Uzun yolculuklar tek bir adımla başlar.

** Hayatın kendisinin bir sınav olduğunu unutmamak adına geçtiğin bu dersi bir başarı oIarak görmen dileğiyle. Tebrikler.

** Hayattan mezun olana kadar, bu gün senin hatıralarında hep olsun. Her istediğin gerçek oIsun. Tebrikler dostum!

** Her sabah gün doğarken kalkmak, kışın soğukta titremek, yazın güneşte terIemek, birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de kurtulsak derdik. İşte bitiyor. Ama biten yaInız okul değil içimizden de bir şeyler bitiyor. Sanki alıştığımız ve her an yaşadığımız bir şeyler bitiyor.

** Mesleğin en güzeli insanlık ile ölçüşen olgudur. Eğer bu seviyeye geldiğin gibi insan hayatında da başarıyı elde edersen senden mutlusu asla olmaz bu dünyada. Başarılar dilerim.

** Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına geImez. Bu sadece bir başlangıç, bunu zaten sen biliyorsun! O yüzden şimdi sadece bu günün ve mezuniyetinin tadını doyasıya çıkart.

** Ne demeliyim veya neyden bahsetmeliyim bilmiyorum. Çok güzeldi desem az, çok yorucuydu desem hafif, nasıl başlamıştık ya desem eski, nasıl biter bir anda desem duygusal olacak…
Hatırlıyor musunuz o günü diye başlasam onca hatıra diziliverecek hafızalara.

** Okul yıllarında hedeflediğin noktaya gelebilmen bizleri çok sevindiriyor.
Umarım durmak diye bir şey bilmez bu başarılarını devam ettirirsin.

** Okul yıllarını çok arayacaksın, hayat sandığın kadar kolay değil! Bunu bilmeni isterim! Çünkü sana değer veriyorum ve ilerde üzülmeni istemiyorum. Mezuniyetini kutlarım sevgili arkadaşım.

** Uzun zaman bu anı bekledik durduk ve sonunda bunu başardın. Seninle gurur duyuyoruz. Tebrikler canım.

** Üstüne bazen şarkı bazen de kopya yazdığımız sıralar geç kaldığımızda önünde ecel terleri döktüğümüz, birbirimizin resmini çizdiğimiz tahta , yazılılarda ki o kaçamak fısıltılar omuz omuza güIüp ağladığımız can gibi, tek yürek, tek bilek olduğumuz arkadaşIarımız, öğretmenlerimiz…
 Artık gitme vakti …

** Yaşadığın her gün çalışmana fırsat kalmadan sürekli sınavlarla doludur. Maneviyatının ve vicdanının sesine her zaman kulak ver. Çünkü ancak bu şekilde en doğru kopyayı alırsın:)))

** Yaşam merdivenIerini tek tek çıkıyor, bunda da başarıIı oIuyorsun.
Umarım her şey bundan sonra da istediğin gibi OIur. Mezuniyetini kutlarım.

** Yolunuz, bahtınız açık olsun. ilerki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarlı bir iş adamı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.

** Zaman içerisinde okuIunuzdan çok iyi bilgi ve donanımIa ayrıIdığınızın, birçok şey biIdiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı oIarak kaIırken asıI zorlu ve bütünIemesi oImayan hayat sınavında sizIere başarıIar diliyoruz.

** Arkadaşlarım olmadan bu kadar sene nasıl geçerdi hiç bilmiyorum ve bana her gün yeni şeyler katan değerli hocalarım… Hepiniz, iyi ki vardınız ve iyi ki girdiniz hayatıma, sizleri çok seven arkadaşınız ve öğrenciniz…

** Başarı senin göbek adın, bu ailedeki en zeki ve en çalışkanı sensin yavrum.
Bundan sonraki hayatının da bu kadar başarılı ve güzel olması dileklerimizle…
Seni çok seven ailen…

** Başka şehirlerden geldik bu üniversiteye ve hep birlikte ne kadar çok anı biriktirdik kim bilir; acı ve tatlı her anımızı birlikte paylaştık. Sizinle birlikte yaşadığım hiçbir anıyı asla unutmayacağım. Tekrar görüşene dek, hoşça kalın…

** Bu şehirde ve bu okul kampüsünde yaşadığım her anının benim için ayrı bir önemi var.
Her karesinde anılarım var bu okulun ve her köşesinde tanıdığım birleri.
Burada geçen güzel günlerimi ve burada edindiğim arkadaşlıklarımı asla unutmayacağım…

** Bugün senin için çok özel bir gün çünkü yıllarca verdiğin emeğinin karşılığını aldın ve mezun oldun. Artık bambaşka bir hayata başlamak üzeresin. Umarız yeni hayatın hayal ettiğinden de güzel olur. Seni çok seven ailen…

** Her zaman bir amacın vardı ve bu amaca ulaşmak için çok yol kat ettin, emek harcadın ve hiç yorulmadan amacına ulaşmaya çalıştın. Sen bu başarıyı açıkçası alnının akıyla kazandın…
Yeni hayatın sana uğur ve başarı getirsin can DOSTUM…

** Hiç durmadan yola devam ettin ve başarılarına her gün bir yenisini ekledin.
Yorulmadın ve asla bıkmadın. Pes etmek ise senin kitabında yazılı değil zaten…
Seninle gurur duyuyoruz canım oğlumuz…

** Önünde yaşanmayı bekleyen hayatın umarız sana en güzel hediyeleriyle gelir.
Seni her zaman sevecek olan AİLEN…

** Sen hangi yolu seçersen seç, hangi yöne gidersen git biz hep senin destekçin ve arkanda sapasağlam duran ailen olacağız. Başarılarını kutladığımız gibi, her düştüğünde de seni tekrar kaldırıp, yola devam etmeni sağlayacağız. Seni çok seven ailen…

** Seninle ne de güzel günler, aylar, yıllar geçirdik benim can dostum. Ne zaman bir omza ihtiyaç duysam hep orada olduğun için sana onlarca kez teşekkürler. Ömrümün her döneminde seninle görüşmek ve hiç kopamamak üzere…

** Şimdi her şey o kadar puslu ve bulanık ki… Sanki o kadar anıyı biz birlikte yaşamamışız da senelerce kulaklarımıza bir hikâye fısıldamışlar gibi… Oysaki bugün yeni bir hayat için heyecanla atıyor kalplerimiz… Sizleri çok seviyorum, iyi ki tanımışım hepinizi…

** Tam da büyüme çağımda tanıdım sizleri. Dünyanın bana en asi geldiği zamanlarda girdiğiniz hayatıma ve bana en az ailem kadar çok destek oldunuz. Sizler de benim kardeşlerim sayılırsınız artık. Hepinizi çok seviyorum…

** Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ve ne kadar anı not ederse etsin beynim, bu yıllara ait yaşadıklarımı hep en özel yerde muhafaza edeceğim. Anılarımı sakladığım sandığıma saklayıp hiç unutmamak üzere onları sonsuza kadar oraya kilitleyeceğim…

** Yeni bir dönem başlıyor hayatında ve her şey senin şekillendirdiğin şekilde yol alacak.
Umarım bu hayat sana hep güler, şans ve başarı her zaman seninle olur. Seni çok seven ANNEN…

** Zaman öyle hızlı bitti ki, hiç inanamadım yolun sonuna geldiğimize… Yıllığımız için yazılar yazmaya başladığımızda, mezun olmanın sınırında olduğumuzu fark edemedim bile…
Hepinizi çok özleyeceğim ve her birinizi düşündüğümde sizi kocaman bir gülümsemeyle anacağım…

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Mezuniyet Mesajı Sözleri ile ilgili aramalar ilkokul mezuniyet sözleri  lise mezuniyet yazıları  mezuniyet sözleri kısa anlamlı  mezuniyet sözleri kısa komik  mezuniyet yazıları tumblr  duygusal mezuniyet yazıları kısa  kızıma mezuniyet mesajı  mezuniyet yazıları uzun
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar