Erkekler Evlenince Kibarlaşıyor Mu?

Erkekler Evlenince Kibarlaşıyor Mu?


Erkekler evlenince kibarlaşıyor mu
Bu haberde enteresan bir şeyler var çünkü burada erkekler sanki evlenmeden önce çok kabaymışta evlenince kibarlaşıyorlarmış gibi bir anlam çıkıyor.

Ben bu anlama inanmıyorum inanmakta istemiyorum gerçi.

Michigan State Üniversitesi’nden S. Alexandra Burt ve iş arkadaşlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, 289 ikiz erkeğin 17 yaşından 29 yaşına kadar takip edildiği, bunların yarısından çoğunun tek yumurta ikizleri olduğu bildirildi.

Araştırmada, evlenenlerin daha çok kibar erkekler olduğu ve evlendiklerinde erkeklerin daha nazik olma eğilimi gösterdikleri gözlendi.

Hoşa gitmeyen özellikleri daha az olan erkeklerin, eninde sonunda evlenme olasılıklarının daha yüksek olduğu görülen araştırmada, evli erkekler arasında, suç işleme, yalan söyleme, saldırganlık gibi antisosyal kişilik bozukluklarıyla özleştirilen kötü davranışlar gösterenlerde, başları bağlandıktan sonra bu davranışlarının azaldığı ortaya çıktı.

Burt, erkeklerin, evlendiklerinde daha az antisosyal olduklarına dikkati çekti.
Evlenen erkeklerin yaklaşık yüzde 60’ının 17 ila 20 yaşlarında daha az antisosyal davranışlar gösterdikleri, 29 yaşına kadar evlenmeyenlerde bu tür davranışların görülme oranının ortalama olarak yüzde 1.3, bu yaşa kadar evlenenlerde ise bu oranın yüzde 0.8 olduğu belirtildi.

Sonuçları “Archives of General Psychiatry” dergisinde yayımlanan araştırmada ayrıca, tek yumurta ikizlerinden evli olanların olmayanlara göre daha az antisosyal davranışlara sahip oldukları görüldü.

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Erkekler Evlenince Kibarlaşıyor Mu? ile ilgili aramalar evlenince erkekler neden degisir  kadın için değişen erkek  evlendikten sonra duygusallık  insanlar evlenince ne yapar  evlenecek erkeğin davranışları  capkin erkek duzelirmi  değişen erkek ekşi  eşini sahiplenmeyen erkek
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar