Mezuniyet Sözleri ve Mesajları

Mezuniyet Sözleri ve Mesajları


** Sevgili Kankim, okulumuz bitti ve aramızdan ayrıldığın için üzgünüm.
Ama düşünüyorum da, böyle başarılı birine tüm dünyanın ihtiyacı var. İş hayatında başarılar dilerim.

** Başarı varsa insanın aklında ,geleceği pozisyon işte bu olur. Seni ne kadar tebrik etsem azdır bitanem. İnşallah bundan sonraki hayatında da hep böyle mutlu bir şekilde ışıldarsın.

** Bazı şeyIer vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onIarın farkına biIe varamayız.
Ta ki elimizden uçup gideceğini, kaybedeceğimizi anIayana kadar. Okul da öyIeymiş, ama biraz geç anladık.

** Bilgi ve tecrübelerini gelecek nesillere aktarma zamanı geldi demek.
Ne çabuk geçiyor yıllar. Sana geleceğinde koskocaman mutluluklar dilerim.

** Bir insan bir iş yapabiIiyorsa, bütün insanlar o işi yapabilir. Neydi parolamız; üşenme, vazgeçme ve erteleme. Çünkü ikimizde biliyoruz ki başarı "Ben başaracağım..." diyenlerindir. Güzellikler hep seninle olsun sevgili arkadaşım.

** Okulumuzun sonunun ve güzelliklerle karşılaşacağımızı umduğumuz bir geleceğin başındayız! Bütün bir ömür, unutamayacağımız başlangıçların öncesindeki sonda. Hayatımızın belki de en toz pembe 4 yılın sonunda. Sonunda ve başında her zaman hep yanımda olan hakkı ödenmeyecek annemizin, babamızın, ailemizin, emekleri anlatulamayacak öğretmenlerimizin ve idaremizin karşısında büyük bir heyecan, guru ve minnet borçIuyuz, teşekkür ve veda ediyoruz. XXX Lisesi unutma bizi çünkü biz unutmayacağız seni…

** Çalan bir zildi tüm koca bir yılı başlatan. Bir zildi sözlüden kurtaran. Ve yine bir zil olacak hepimizi ayıran. Çalan bu son zilin ömrümüzde karşılaşacağımız tüm güzellikleri başlatan zil olması umuduyla.

** Bu gönül yolculuğunda elimizden tutan uğruna köle olacağımız öğretmenlerimize, bu koca kalpli okulun tüm çalışanlarına yüzlerce defa teşekkür… Mustafa Kemal'in yıllar evvel söylediği gibi, birer kıvılcım gibi gidiyoruz ama elbette birer kor alev gibi geri döneceğiz…

** Bugün seni böyle başında kepin elinde diplomanla görünce çok duygulandım canım oplum. İnsanın evladının başarıya gitmesi ve bir yerlere gelmesi ne kadar da mutluluk vericiymiş. Artık seni istediğim gibi bu şekilde gördüm ya! öBundan sonra lsem de gam yemem doğrusu. Başarıların daimi olsun güzel oğlum! Bahtın açık, yüzün de hep böyle çok içten gülsün yavrum.

** Canım arkadaşım, bugün senin hayatındaki belki de en güzel günün. Artık hayallerine yaklaşmana ramak kaldı. Bunun için ne kadar şanslı olduğunu sen sen ol sakın unutma! İlk adımı attın ve sonraki adımlarının da inşallah böyle başarılı şekilde atarsın. Başarıların ile bundan böyle yüzünün hep güldüğüne bizler de şahit oluruz. Senin için en büyük temennimiz budur.

** Canım arkadaşım, bugün mezun olduğunu görünce inan mutluluktan içim içime sığmadı. Gözlerim doldu mutluluktan! Gerçek dostluk, dostunun başarılarını aynı anda onunla yaşaya bilmekmiş. Bana bu büyük mutluluğu en derinden hissettirdiğin için teşekkür ederim sana. Ömrün boyunca başarılar hep seninle olsun.

** Benim dünya tatlısı canım kardeşim! Biliyorsun değil mi, bugün aldığın diploma ile biz ailene en güzel armağanı verdin sen. Dilerim bundan sonraki hayatında hep böyle güzel geçer. Bu güzel başarını bana ve annene yaşattığın için sonsuz teşekkürler.

** Canım oğlum okul mezuniyet gecende seni izlerken en çok ne ye sevindim biliyor musun? Meğersem sana olan emeklerimiz ve senin emeklerin hiç de boşa gitmemiş. Bugüne kadar senin için verdiğim emeklerimi boşa çıkartmadığın için sonsuz kere teşekkür ediyorum sana! Beni çok duygulandırdın. İyi ki senin gibi azimli bir oğlum olmuş Allah'ıma şükürler olsun.

** Canım öğrencim mezuniyet döneminde beni bu başarın ile ödüllendirip, bugün bana bir kez daha eğitimin önemini hissettirdiğin için sana çok teşekkür eder, hayatının bundan sonraki aşamalarında da başarılarının artarak devam etmesini dilerim.

** Daha düne kadar küçücük bir çocuktun Sen. Şimdi ise en güzel başarı belgeni, yani mezuniyet diplomanı bize sunuyorsun. Canım kızım! En sonunda senin mezuniyetini de gördük çok şükür. Bundan daha güzel mutluluk ne olabilir ki?

** Evet, nihayet hepimiz okulumuzdan mezun oluyoruz. Lise hayatı denen o 4 yıllık güzel zamanın bitişine şahitlik ediyoruz. Ağzımdan 4 yıl diye çıkıveren ama aslında kolay kolay dile getiremeyeceğini adım gibi bildiğim bir şeyi anlamaya çalışıyoruz. Söylenebilecek çok fazla şey olduğunu sanmıyorum. Hani anlatılmaz, yaşanır derler ya! İşte tam olarak öyle.

** Geçen sene bizlere devredilen bu meşale, şimdi bizden küçüklere devrediliyor… 
Yıllardır olduğu gibi aynı hüzün, aynı ayrılık şarkıları altında.

** Geride 8 koca sene bıraktık ve simdi mezun olduk hayatımın geri kalanı da umarım bu günüm ki gibi eğlenceli hüzünlü ama en önemlisi arkadaşlarımla geçer.

** Gitmek! Ne acımasız bir kelimedir, ünlemleri takarcasına peşine, vurgun yemişçesine hayattan. BizIer ayrılık adına el sallarken, geride kalan bir büyük aile.

** Hak edilmiş başarıIar için söylenecek tek söz vardır.
Tebrik ederim ve bir temenni başarılarının devamını dilerim.

** Hatırlıyor musun bir günün bende böyle bir sevinci sizinle paylaşıp en güzel mesleği edineceğim demiştin. İşte sen bugün bunu bana ispatlayarak, istikrarlı duruşunu ortaya bir kere daha çıkarttın.

** Hayatın en güzel değerlerinden biri başardığını görmektir.
Bugün senin başarına tekrardan şahit oldum. Tebrikler.

** Düşünceler gayeyi doğurur. Gayeler eyleme dönüşür, eylemler alışkanlıkları oluşturur. Alışkanlıklarda karakter belirleyerek kaderimizi tayin eder. Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. Mezuniyetin güzel başlangıçların kıvılcımı olsun...

** Amacımız imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zarif ve zevkli yollarını bulmak olmalıdır. Okul hayatın boyunca kimi zaman zorlandın, kimi zaman derin bir nefes çektin ama bak artık bitti. Şimdi hayata atılmaz zamanı. Güzellikler seninle olsun.

** Annem hep, "Herkesin kaderini kendisinin çizdiğine inanırım. Tanrının sana verdiğiyle en iyisini yapmalısın" derdi. Okulunu bitirmek için gösterdiğin azim ve çaba sonucunda sen de elinden gelenin en iyisini yaptın! Mezuniyetin güzel başlangıçlara vesile olsun..

** Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz. Almış olduğun diploma bir hazine değerindedir. Umarım sahip olduğun bu değerin kıymetini hiç unutmazsın. Hayatın boyunca büyük başarılar elde etmen dileği ile.

** Başarı belki insana çok şey öğretmez, fakat başarısızlık çok şey öğretir. Her başarısızlık bir tecrübedir. Hayatın boyunca karşılaşacağın hiçbir başarısızlıktan asla yılma… Gelecek senin olsun…

** Başarı kuvvetli olana gülümser, başarısızlık zayıflara çullanır. Azmettin, çabaldın ve emek verdin. İşte başardın Dostum…Nice mutlu bir gelecek hep seninle olsun. Hayata hoş geldin.

** Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır.
Hayatının bundan sonraki her gününde büyük başarılar elde etmen dileğiyle…

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar