Evlilik Yemini Sözleri

Evlilik Yemini Sözleri


İzlemeyi çok istediğin romantik komedi filmini seyrederken uyuya kalmayacağıma söz veriyorum.

Sen maç izlerken televizyonun önünden geçmeyeceğime söz veriyorum.

Birlikte oyun oynarken bunun bir oyun olduğunu unutmayacağıma ve gaza gelip seni yenmeyeceğime söz veriyorum.

Buzdolabında yarım kalmış sütü bitirmeden yeni bir kutu süt açmayacağına söz veriyor musun?

Sofrayı toplarken sana yardım edeceğime ve tabağımı lavaboya değil, bulaşık makinesine yerleştireceğime söz veriyorum.

Regl dönemim için aldığım gofret, çikolata, şeker ve bilimum tatlıları yemeyeceğine söz veriyor musun?

Hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde ve kötü günde, yoksullukta ve bollukta, ölüm bizi ayırana kadar seni seveceğime yemin ederim.

Diş macunu tüpünü ortadan değil her medeni insan gibi dibinden başlayarak sıkacağıma söz veriyorum.

Salonun ortasına bıraktığın çoraplarını her zaman, hiç üşenmeden çamaşır makinesine atacağıma söz veriyorum. Düğün salonu bir anda sessizliğe bürünür.

Evde baş başayken “baş ağrılarımı” bahane etmemeye, her gece içkim bittikten sonra uygulayacağım şiddetin ölçüsünü kaçırmayacağıma söz veriyorum.

Ömür boyu sevmeye, tuvaleti temizlemeye, ölene kadar yemek yapmaya, kokan çoraplarını salondan toplamaya ve tv kumandasına elveda demeye yemin ederim.

Senin hayatı sevmene yardımcı olacağıma, sana her zaman sevgiyle dokunacağıma ve aşkın gerektirdiği sabrı göstereceğime yemin ederim.

Akrabalarının yanında iç çamaşırı veya pijamamla dolaşmayacağıma, perdeleri asarken merdiveni tutarak yardımcı olacağıma, maç izlerken kritik anlarda ekran önünden geçmene komşularımızı  rahatsız etmeden tepki göstermeye söz veriyorum.

Hasta olmadığım sürece seninle pembe dizi izleyeceğim ve diziyi izlerken yüksek sesle yorum yapacağıma söz veriyorum. Mesela; ” Tuh Allah seni kahretmesin bu o adama yapılır mıydı?”

Seni anlamaya çalışacağıma, ev işlerini öğrenmene yardımcı olacağıma, arada sırada da olsa sana hediyeler alacağıma, bazen evde yiyeceğimiz türden yemekler hazırlayacağıma, kötü günlerinde ve hastalıkta anne-babanı arayarak sana bakmaya gelmelerine izin vereceğime yemin ederim.

Evlilik yıldönümlerimizde anne-babanı çaya davet edeceğime, nadiren de olsa TV kumandasını sana vereceğime, fırsat olursa çamaşırları yıkayıp, ütüleyeceğime, senede bir de olsa ailene telefon etmene izin vereceğime söz veriyorum.

Futbol maçlarını seni sıkacak kadar izlemeyeceğime, televizyon kumandasını arada bir sana vereceğime, fazla mesai bahanesiyle arkadaşlara uymayacağıma, kayınvalidemin ev ziyaretlerinden rahatsız olmayacağıma, özel gün ve haftalarımızı asla unutmayacağıma, arada sırada da olsa sana hediyeler alacağıma, seni daima koruyup kollayacağıma.

Pantolon cepleri ve evraklarını her gün karıştırmayacağıma, fırsat buldukça seninle alışverişe çıkıp somurtmayacağıma, ailen geldiğinde onlara mutfaktaki eşyaların yerlerini bulmakta yardımcı olacağıma söz veriyorum.

Sürekli şikayet etmeyeceğime, kredi kartlarını çökertip seni üzmeyeceğime, sık sık ağlayarak annemin evine gitmeyeceğime, pahalı hediyeler istemeyeceğime, alışveriş konusunda seni yormayacağıma, her gün sana mükellef sofralar hazırlamaya çalışacağıma, seni anlamaya çalışacağıma, hayatım boyunca seni seveceğime söz veriyorum.

Yorgun olsam dahi seninle her zaman alışveriş merkezlerini gezeceğime, almayacağın kıyafetleri deneme kabininde saatlerce deneyip zamanımızı harcamana ve tüm bunlar için sana tek kelime bile etmeyeceğime söz veriyorum.

Artık yağmurda hiç ıslanmayacaksınız; çünkü her biriniz bir diğeriniz için sığınak olacaksınız.
Artık hiç üşümeyeceksiniz; çünkü her biriniz bir diğeriniz için sıcaklık olacaksınız.
Artık hiç yalnızlık çekmeyeceksiniz; çünkü her biriniz bir diğerinize yoldaş olacaksınız.
Artık bir bedensiniz; çünkü önünüzde tek bir hayat var. Şimdi yuvanıza gidin, birlikteliğinize tanık olacak günlere başlayın. Her gününüz mutlulukla dolsun, ömrünüz mutlulukla uzasın.

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Evlilik Yemini Sözleri ile ilgili aramalar love story evlilik yemini sözleri  komik evlilik yemini  iyi gunde kötu gunde hastalikta  hastalıkta sağlıkta varlıkta yoklukta  evlilik yemini film  hastalıkta ve sağlıkta  evlilik ile ilgili sözler  hristiyanlikta evlilik
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar