Beslenmeye ile ilgili Bilgiler

Beslenmeye ile ilgili Bilgiler


Tarih boyunca insanları ilgilendiren en önemli sorunlar arasında beslenme, önemini sürekli korumuştur. İnsanlar, karın doyurma ve düşmanlarından korunma olarak özetlenebilen üç ana gereksinimlerini önceden çözümlemek zorunda kalmışlardır. 
Bunların içinde beslenmenin ayrı bir yeri vardır. 
Yüzyıllardır uğraşılmasına karşın, bugün dünyamız hala kötü beslenen insanlarla doludur. 
Kötü beslenme diyince üç olasılık söz konusudur:

a) Yetersiz Beslenme

b) Dengesiz Beslenme

c) Aşırı Beslenme

Daha sonra açıklanacağı gibi vücudun büyüme, gelişmesi ve organların işlevlerim yerine getirebilmesi için, kısaca gerçek anlamda sağlıklı yaşayabilmek için kişi, besin öğeleri adını verdiğimiz yapı taşlarını yeterli ve hepsinden belli oranlarda dengeli tüketmek zorundadır. 
Tek bir besin öğesi ile yaşanamayacağı gibi, bunlar pek çok toplumda görüldüğü gibi ister normal gereksinimden az ister fazla miktarlarda alınmış olsunlar, sonuçta besin alımında bir dengesizlik belirecektir, ileride değinileceği gibi, bunda bireylerin eğitimlerinin rolü büyük olmaktadır.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Beslenmeye ile ilgili Bilgiler ile ilgili aramalar dengeli beslenme ile ilgili sağlıklı beslenme dengesiz beslenme nedir sağlıklı beslenme ile ilgili bir araştırma yapınız dengeli beslenme nedir nasıl yapılır beslenme ile ilgili akrostiş nasıl sağlıklı beslenilir kısaca dengeli beslenme ile ilgili afiş Beslenme, Beslenme İle İlgili ile ilgili aramalar dengeli beslenme ile ilgili dengeli beslenme nedir kısaca yeterli ve dengeli beslenme nedir kısaca beslenme ile ilgili akrostiş dengeli beslenme ile ilgili afiş dengeli beslenme nedir nasıl yapılır yeterli ve dengeli beslenme önemi yeterli ve dengeli beslenme nasıl olmalıdır
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar