Vajinismus için Deneyebileceğiniz Bir Yöntem

Vajinismus İçin Deneyebileceğiniz Bir Yöntem


Seks sırasında ağrı sorunu yaşıyorsanız sizi rahatsız eden bir durum var demektir. 
İşte size bu konuda yardımcı olabilecek tespitler.. Çiftler kadının ağrı sorunu yüzünden seks yapamayabilir, bunun nedeni vajina etrafındaki kasların kasılması ve seksi engellemesidir. Vaginismus olarak bilinen bu sorunu kişi öncelikle kendi kendine yardımcı olmalıdır. 
Bir dakika düşünün ve nasıl seks yaptığınızı gösden geçirin. 
Eğer güvenli ve mutlu hissetmiyorsanız, aşk yapmak için rahatlayamazsınız.

İlk ilişkide huzursuzluk normal

Bazı erkekler bir kadının cinselliğinin sadece vajinasıyla sınırlı olduğunu düşünür ancak klitoris vajinanın önünde duran gül bahçesi gibidir. Genç bir kadın genç bir erkeğin 4-5 katı daha fazla cinsel uyarılmaya ihtiyaç duyar. Bir erkek bu durumda partneri hazır oluncaya kadar cinsel ilişkiye girişmemelidir. Vajinismus sıklıkla ilk ilişki hakkında kanama ve ağrı hikayeleri duyan genç kızların korkusundan kaynaklanır. Himen olarak bilinen ince bir zar vardır ancak esnek olanı ilk defada yırtılmayabilir. İlk ilişkide aşk dolu ve nazik yaklaşıldığında kadın ağrı hissetmeyecek sadece kendisini biraz rahatsız hissedecektir. Vajina girişi kuvvetli kaslarla çevrilidir ancak kadınlarda cinsel birleşme sırasında kaslar rahatlar, vagina dışarı doğru genişler. Kadınlar bunu seks sırasında yok denecek kadar az hisseder. Vajina bebeğin başının çıkışına izin verecek yapıdadır. Eğer cinsel ilişki konusunda stresliyseniz bu kaslar gerginleşir ve ağrı duymanıza ya da ilişki kuramamanıza neden olur.

İlk ilişkide ağrıyı azaltmak için öneriler

Bununla birlikte cinsel baskı işaretlerini azaltmak için bazı egzersizler de yapabilirsiniz. 
Öncelikle siz ve partneriniz ilişki olmayacağını kabul etmelisiniz. 
Cinsel ilişki baskısı olmaksızın daha rahat hissedeceksiniz. 
Öncelikle cinsel ilişkiden neden mutlu olacağınızı keşfedin. 
Banyoda ya da yatakta vücudunuzun hassas noktalarını öğrenin. 
Vücudunuza krem, vücut yağı ya da losyonu sürün. 
Vücudunuzu en az yarım saat tanıyın. 
Bunu haftada en az 3 kez yapın. 
Rahat hissettiğinizde vücudunuzun seksüel bölgelerine yani genital bölgenize dokunun, klitorisinizi bulun. Orgazm olduğunuzu, uyarıldığınızı hissettiğinizde vaginanız kalbinizin çarptığı gibi mutluluk verecek şekilde zonklayacak farklı şeyler hissedeceksiniz. 
Seks terapinizin bir parçası olarak nasıl tatmin olduğunuzu öğreneceksiniz. 
Bir parmağınızı vajinanızın içine kaydırmayı deneyin. 
İçerisinin ne kadar geniş olduğunu görüp şaşıracaksınız. 
Daha sonra iki ya da 3 parmağınızı içeri kaydırmayı deneyin. 
Tamamen rahat hissettiğinizde partnerinizle aynı şeyleri denemeye çalışın ancak ilişkiye girmeyin. Haftada bir defa cinsel olmayan veya olan masajla çiftler birbirlerinin hassas noktalarını keşfedebilirler. Siz hazır hiseetiğinizde partneriniz bir parmağını vajinanıza doğru kaydırmaya başlayabilir ancak siz söylemeden, siz isteyinceye kadar hiçbir şey yapmayacağını bilmesini sağlayın. Acele etmeyin. İlişkiye hazır olduğunuzu hissettiğinizde, üstte olacak şekilde poziyon almalısınız, böylece kontrol gerektiğinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. 
Her ikinizde oldukça nazik bir şekilde hareket etmelisiniz.

Bu bilgiler Vajinismus hakkında sadece kısa bir rehber niteliğinde, daha fazla bilgi için seks terapisti size yardımcı olabilir.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Vajinismus için Deneyebileceğiniz Bir Yöntem ile ilgili aramalar ilişkiye girerken kasılma nasıl önlenir  ilişkide kasılmayı önleme  kolay ilişkiye girmek için dua  korkmadan ilişkiye nasıl girilir  ilişki sırasında kasılmayı önlemek için ilaç  ilişkide kasılma önleyici ilaç  tam birleşme nasıl olur  vajinismus belirtileri
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar