Zengin İnsanlar Daha Çok Para Kazanıyor

Zengin İnsanlar
Nasıl Daha Çok Para Kazanmaya Devam Ediyor


Ne kadar para kazanırsanız kazanın, kazandığınızdan daha fazla harcama yaparsanız her zaman fakir olursunuz.

Ortalama bir dünyada ve ortalama maaşlarda, çoğumuz 7 rakamlı klübe katılmayı istiyoruz. 
Kim zengin olmayı hayal etmiyor ki, böylece çalışmayı bırakıp, uçsuz-bucaksız alışveriş yerlerine gidebilir ve sonsuz tatil yapabilirler!

Bununla birlikte, çoğu zengin insan bu şeyleri yapmaz ve bu da servetlerini nasıl artırıp sürdürdüklerinin bir kanıtıdır. Dikkatsizce para harcanan bir hayat yaşamak (varlıklı bir kişinin banka hesabını bile çabucak tüketecek) ve uzun vadeli finansal bağımsızlık ile zenginlik için yaşamak arasında bir fark var.

Kendi kendini yetiştiren zengin, diğerlerinden daha zeki olmak zorunda değildir, ancak ilerlemelesine ve gelişmelesine yardımcı olacak bazı önemli prensiplerde uzmanlaşmıştır. 
En önemlisi, servetlerini öğrenilebilir bir beceri olarak görüyorlar - ve siz de öğrenebilirsiniz.

Bu yüzden, süper zenginliğin saflarına katılmak istiyorsanız, bu 10 alışkanlığı ve yaşam tarzı değişikliğini uygulamayı deneyin ve finansal özgürlüğün gerçekte nasıl hissettirdiğini görün.

1. Finansal bir büyüme zihniyetine sahip olun.
Zengin insanlar, iş hakkında düşünmek ve para kazanmanın farklı yollarını bulmak konusunda inanılmaz yaratıcılar. Mega-başarılı insanlar, karlı fırsatları görmeye odaklanan bir finansal büyüme zihniyetinden besleniyorlar.

Bu zihniyet, başarılı ve varlıklı insanların, üzerinde çalışmak için her zaman daha büyük ve daha iyi projeler olduğuna ve her zaman kazanılacak daha fazla para olduğuna inanmalarına yardımcı olur. Yeni fikirleri keşfetmeye açıklar. Her zaman değişiklik yapma ve olumlu bir sonuç oluşturma yeteneğine sahip olduklarına inanırlar.

2. Diğer başarılı insanlarla iletişim kurun.
Zengin insanlar, kendilerini diğer başarılı insanlarla çevrelemenin önemini bilirler. 
Zengin insanlar, zengin, aynı zamanda başarılı olma potansiyeli olan, yetenekli ve en önemlisi başkalarıyla iletişim kurmak isteyen insanlar için zaman harcarlar. Zenginler, her ay konferanslarda, etkinliklerde ve toplantılarda benzer düşünen diğer insanları tanımak veya sadece ilginç biriyle kahve içmek için vakit geçiriyorlar.

Bu, akıllıca bir şekilde harcanan zamandır, zihinlerinin başarıya odaklanmış olmalarını sağlar ve yeni ve ilginç fikirleri olan yeni insanlarla tanışmalarına yardımcı olur. Bunu yapmak, varlıklı kişilerin irtibat listelerini, potansiyel olarak kendilerine yardımcı olabilecek ilgili ve etkili insanlarla doldurmasına da yardımcı olur (ve tersi).

3. Konfor bölgesinin dışına çıkın.
Zengin insanlar başarılılar çünkü başarının biraz rahatsızlıktan geldiğini öğrendiler. 
Gerçekten gelişmenin tek yolunun sınırlarınızı zorlamak olduğunu anlıyorlar. 
Zengin olmak istiyorsanız, yaratıcı fikirlerinizi ateşlemeniz, benzersiz iş fikirleri edinmeniz ve ardından uygulamaya devam etmeniz gerekecek.

Zenginlik ve başarı, 9'dan 5'e mesai doldurmakla olmaz. İç sesinizi dinlemek ve büyük rüyanızı gerçekleştirmek için atılım yapmaktan geçiyor. Tüm başarılı iş liderleri, vizyon sahibi ve oyun değiştiriciler, nihai başarıya ulaşmak için kendi rahat bölgelerinin ötesine geçtiler. Tarihe geçecek insanlar korkularıyla yüzleşmeye ve bilinmeyene adım atma cesaretine sahiptiler.

4. Birden fazla gelir akışı oluşturun.
Ne kadar çok paran varsa, o kadar kolay para kazananabilirsiniz. Ve daha fazla para kazanmanın en kolay ve en hızlı yolu çoklu gelir akışına sahip olmaktır. Bu şekilde her zaman gelen paranız olur ve fazla geliri yeni gelir akışlarına yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Bu, kısaca, zenginlerin varlıklı kalmasının birincil yoludur.

İki temel gelir türü vardır: aktif gelir, para kazanmak için çalışmak ve pasif gelir, doğrudan çalışma saatine bağlı olmayan gelir. Pasif gelir, kira mülkünü, temettü gelirlerini, hisse senetlerini, bir kitap yazmayı veya bir uygulama yapmayı içerir; bunların hepsi satışlardan veya telif ücretlerinden sabit bir gelir akışı sağlar.

5. Yatırım.
Zengin insanlar paralarını kendileri için çalıştırırlar. Yatırımın, parayı artırmanın anahtarı olduğunu biliyorlar. Para biriktirmek önemli olsa da, yatırımlarınız varlıklı olmanıza yardımcı olmak için çalışacak.

Tasarruf etmek, geri almak isteyinceye kadar güvenli bir yere para koymak anlamına gelir, ancak çoğu tasarruf hesabı yüksek faiz getirmez, bu nedenle bu para yığını artışlara karşı durağan kalır - eklediğinizin ötesine geçemez. Ancak akıllı yatırımlar size daha sonra yeniden yatırım yapabileceğiniz sağlıklı getiri sağlayacaktır. Bir şeye yatırım yaptığınız zaman, ayrıca bir miktar risk alırsınız, bu yüzden asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Para Harcama ve İnsan Psikolojisi
6. Hesaplanan riskleri alın.
Zenginler büyük finansal kararlarda kumar oynamazlar; riski azaltmak için ellerinden geleni yaparlar. Araştırma ve analizlerini yaparlar ve hangi seçeneklerin finansal ihtiyaçlarına ve iş ihtiyaçlarına en uygun olduğunu belirlerler. Artıları ve eksileri tartıyorlar ve sonra hesaplanmış riskleri alıyorlar.

Kendilerine “Bu beni hedefime daha da yaklaştırır mı?” diye sorarak finansal kararlar alıyorlar. Gerçekten de onlara fayda sağlayamayacak anlamsız risklerden kaçınıyorlar ve para söz konusu olduğunda hiçbir zaman zorlayıcı bir tavır almıyorlar.

7. Kendini geliştirmeye odaklan.
Zengin insanlar genellikle hevesli okurlardır, ancak okudukları kitapların arasında romantik bir romanı bulamazsınız. Zenginler, öz-eğitimin önemini anlıyor ve kendilerini her yönden daha iyi olmaya zorluyorlar. Aslında, okudukları kitaplara bakarsanız, çoğunlukla kendilerini geliştirme konusundaki kitapları bulacaksınız.

Zenginlerin yüzde 85'i ayda iki veya daha fazla kişisel gelişim kitabı okurken, yoksulların yüzde 79'una kıyasla sadece yüzde 11'i eğlence için okuyor. Varlıklı insanların yüzde 94'ü, varlıklı olmayanların yüzde 11'i ile karşılaştırıldığında haber yayınlarını okuyor.

8. Asla tamamen emekli olup kenara çekilmeyin.
Aşırı zenginler, hayatlarının herhangi bir döneminde çalışmalarına gerek olmayacak kadar paraya sahipler, ancak çoğunluğu en azından bir dereceye kadar, yaşları 70'i geçtikten sonra da çalışmaya devam ediyorlar. Aslında, muhtemelen tatile de çıkıyorlar ve esnek programlarının tadını çıkarıyorlar. Fakat birçok zengin insan asla emekli olmuyor. Bunu göze alamayacakları için değil, yaptıklarından zevk aldıkları için.

Birçoğunun özü girişimcidir ve bir işletmeyi yönetme ve büyütme arzusu asla bitmez. Çalışma hayatlarının istikrarı ve onlara verdiği amaç ve yerine getirme duygusu, genel mutluluklarının önemli bir parçasıdır. Çalışmak, onlara sürekli bir başarı hissi ve odaklanmaları için bir hedef verir.

9. Fazla harcama yapmaktan kaçının.
Zengin olmayan insanlar korkmadan para harcama, lüks arabalar, büyük evler ve pahalı kıyafetler satın alma konusunda hayal kurarken, zenginler ne kadar çok para harcarlarsa o kadar azına sahip olacaklarını anlıyorlar. Zenginler, aşırı harcama yapsalardı zengin kalmazlardı. Ne kadar para kazanırsanız kazanın, kazandığınızdan daha fazla harcama yapıyorsanız her zaman fakir olursunuz.

Zenginler, ne kadar az para harcanırsa, servetlerini o kadar fazla para kazanacağını da bilir. Varlıklı bir kişi orta sınıf olarak kabul edilen birinden çok daha fazla harcama yapabilir. Ancak göreceli olarak, zenginler tutumlu olma eğilimindedir ve gereksiz harcama yapmadıklarından emin olurlar.

10. Kendinize zaman ayırın.
Zenginlerin çoğu her gün odaklanarak düşünmeye zaman harcıyor. Sessiz bir alanda 30 dakika (veya daha fazla) vakit geçirmek, onlara yaşamları, hedefleri, sağlıkları ve ilişkileri hakkında düşünmelerini, kariyerlerini ve finansal hedeflerini göz önünde bulundurmalarını ve şu anda nerede olduklarını ve nerede olmak istediklerini analiz etmeleri için zaman verir.

Bu aynı zamanda kendini geliştirmeye ve fikirlerle çalışmaya odaklanmanın zamanıdır. Bazıları yaratıcı çözümler ve fikirler ortaya koymalarına yardımcı olmak için günlük kaydı veya yazmayı seçebilir. Zamanınızı verimli düşünmeye harcadığınızdan emin olun.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Nasıl Para Kazandılar? ile ilgili aramalar para kazanma siteleri  istanbulda nasıl para kazanılır  insanlar nasıl para kazanıyor  para kazanma fikirleri  kara para nasıl kazanılır  liseliler için para kazanma yolları  evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim  para kazanmanın yolları
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar