Alkol Haberleri

Alkol Haberleri Güncel Alkol Haberleri

Bilim adamlari, alkolün erkeklerde kadinlara göre daha fazla kontrol kaybina sebep oldugunu ortaya çikardi. Oysa bugüne kadar bunun tam tersi biliniyordu.

ABDde Kentucky Üniversiteside yapilan arastirmaya 12 kadin ve 12 erkek denek katildi.

Arastirmada iki tarafa da esit miktarda alkollü içki verilerek bilgisayar ekraninda tekrar tekrar beliren sekillere istenen zamanda klavyedeki dügmelere basarak tepki vermeleri istendi. 
Arastirma sonucunda alinan alkol miktari arttikça erkeklerin kadinlara göre daha çok hata yaptigi ve kontrollerini kaybettikleri ortaya çikti.

Dr. Mark Fillmore, konuyla ilgili olarak ˜Kadinlarin erkeklere göre içkiye daha az dayanikli oldugu inanisi genel olarak hakim olsa da, bu hiçbir zaman arastirilmamistir. 
Bizim arastirmalarimizin sonucu da erkeklerin kadinlara göre daha çabuk kontrollerini kaybettiklerini ortaya çikardi dedi.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Alkol Bağımlılığı Alkol Vikipedi Alkol Ölçeği Alkol Sorunu Alkol Kullanmak Alkol Nasıl Bırakılır? Alkollü Araç Kullanımı Alkol Hesaplayıcı Eczacı Odası Alkol ile ilgili En Çok Merak Edilen Sorular Gençlerde Alkol Tüketimi Alkol Haberleri Son Dakika Güncel Alkol Gelişmeleri Alkol Haberi Güncel Alkol Haberleri
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar