Dünyadaki En Eğitimli Ülke

Dünyadaki En Eğitimli Ülke

Her yıl, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kurumlar dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında önde gelmektedir.

Dünyanın en iyi 10 üniversitesinin sekizi ABD'de bulunmaktadır. 
Ancak dünyadaki en iyi eğitim kurumlarından birçoğuna sahip olmasına rağmen, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) yetişkin eğitimi düzeyinde ABD’yi altıncı sıraya koymaktadır.

OECD, bir ülkenin yetişkin eğitimi düzeyini, 25-64 yaşları arasındaki bir tür yükseköğrenimi (iki yıllık derece, dört yıllık derece veya mesleki program biçiminde )tamamlamış kişilerin yüzdesi olarak tanımlıyor.

İşte dünyanın en eğitimli 10 ülkesi:

1. Kanada: % 56,27

2. Japonya: % 50,50

3. İsrail: % 49,90

4. Kore: % 46,86

5. İngiltere: % 45,96

6. Amerika Birleşik Devletleri: % 45,67

7. Avustralya: % 43,74

8. Finlandiya: % 43,60

9. Norveç: % 43.02

10. Lüksemburg: % 42,86

Kanada, dünyanın en eğitimli ülkesi olarak listenin en başında yer alıyor. 
OECD’ye göre, Great White North'daki yetişkinlerin yüzde 56′sı liseden sonra bir tür eğitim kazanmıştır.

Davos’taki 2016 Dünya Ekonomik Forumu sırasında Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanadalıların eğitiminin ülkenin en büyük kaynağı olduğunu belirtti:

“İnsanların öğrenmesini, düşünmesini ve uyum sağlamasını sağlamak için eğitime ihtiyacımız var” dedi. “Doğal kaynaklarımız önemlidir ve her zaman olacaktır. Ancak Kanadalılar büyümek ve gelişmek için gerekenlerin sadece ayaklarımızın altında değil, kulaklarımızın arasında da olduğunu biliyor. ”

Kanada’yı Japonya, İsrail ve Kore gibi yüksek eğitimli ülkeler izlemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri OECD’nin listesinde altıncı oldu. OECD’ye göre, 25 ila 64 yaş arasındaki Amerikalı yetişkinlerin yüzde 45,7’si iki yıllık bir derece, dört yıllık bir derece veya mesleki program biçiminde bir tür yüksek öğrenimi tamamladı. ABD Sayım Bürosu, Amerikan yetişkinlerin yaklaşık yüzde 33′ünün lisans derecesine veya daha fazlasına sahip olduğunu tahmin ediyor.

Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Dünyadaki En Eğitimli Ülke ile ilgili aramalar dünyanın en iyi eğitim sistemi hangi ülkede 2018  eğitimde en iyi ülkeler  dünya eğitim sıralaması  dünyanın en eğitimli ülkeleri  dünyanın en iyi eğitim sistemi  eğitimde en iyi ülke  dünyanın en iyi eğitim sistemi  ülkelerin eğitim sıralaması
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar