Arama Motorlarına Site Kaydetme

Arama Motorlarına Site Kaydetme


Web sayfanızı Google, Bing, Dmoz gibi arama motorlarına kaydetmek, arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak için öncelikle sayfanızın yayında olması gerekmektedir. 
Arama motorları Google, Bing, Dmoz gibi liderler dışında onlarda arama motoru bulunmaktadır. 
Bunların hepsine sitenizi tek tek eklemek oldukça zaman alan bir uğraştır. 
Bu yazıda sizlere arama motorlarına kayıt olma yöntemlerini paylaşacağız.

Birinci ve etkin yöntem olarak yayında olan web sayfanızın daha önce arama motorları tarafından kaydedilmiş her hangi bir site tarafından bağlantı verilmiş olması yeterlidir. 

Arama motorlarının bot olarak ifade edilen programları siteleri taradığında sizin sayfanızıda görüp kendi kayıtlarına ekleme özelliğine sahiptir. 
Bu  sayede tüm arama motorları sitenizi otomotk olarak veritabanlarına kaydedip sizinde sayfalarını taramaya başlaycaktır. 
Tabi bu işlem biraz zaman ve sabır istemektedir. 
Fakat etkili bir yöntemdir. 
Çünkü arama motorları başka sitelerin bağlantı verdiği siteleri değerli görmektedir.

Bir diğer yöntem ise arama motorlarının web sayfalarına tek tek kayıt ettirmek. Bunun için toplu ekleme yapan servisler olduğu gibi arama motorlarını web sayfalarını ziyaret ederek manuel eklemeler de yapabilirsiniz.

Arama motorlarının web sayfalarına sitenizi ekleyebileceğiniz bağlantılar
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Sosyete Sözler - Sosyete Karadeniz
Ücretsiz Hazır Site Ücretsiz Hazır Site Ara Siteni Yap Siteni Yap Ara Web Site Aç Google Site Kaydı Nasıl Yapılır? Google'a Site Ekleme Websitesi Google Arama Motoruna Nasıl Eklenir ? Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Kılavuzu Arama Motoruna Ücretsiz Site Ekleme Webmaster Forumu Arama Motoru Kayıt Nasıl Arama Motorları için Web Sitemizi SEO Araçları Arama Motoru Optimizasyonu İnternet Ücretsiz Siteni Ekle Yeni Müşteriler Bul‎ Web Sitenizi Arama Motorlarına Kaydedin Arama Motorlarına Site Kaydetme Adresinizi Ekleyin Sitemi Nasıl Arama Motorlarına Kaydedebilirim? Arama Motorlarına Kayıt Ekleme Hizmeti Arama Motorlarına Sitenizi Ücretsiz Kayıt Arama Motorlarına Ücretsiz Kayıt, Arama Motoruna Kaydet Web Sitenizi Google, Bing ve Yahoo'ya Nasıl Kaydettirirsiniz
Sözler Blog / Travel Blog / Trend Blog
Paylaş:  

Yorumlar