HES Kodu Nedir?

HES Kodu Nedir?


Hes Kodu Sağlık Bakanlığı’nın mobil uygulaması olan "Hayat Eve Sığar" üzerinden kolayca alınan, otobüs uçak ve tren yolculuklarında kullanılan bir koddur. Bu dönemde şehirlerarası seyahatler bu Hes kodu ile yapılacaktır. Çıkılacak seyahat için bilet alınırken yolcuya ait Hes Kodu ilgili seyahat firması ile paylaşılacaktır. Tek seferlik alınacak Hes Kodunun amacı seyahate çıkan vatandaşların nereye gideceği, kimlerle birlikte yolculuk yapacağının kayıt altına alınmasını sağlamaktır.
Bu yolculuğa katılan birilerinde hastalık tespit edildiği zaman o yolculuğa katılmış herkesin sağlık durumunun kontrol altına alınmasının sağlanmasıdır.

Hes Kodu Alma işlemleri Hes Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?
Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Üzerinden
Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasına girerek karşınıza gelecek ekrandan (ekran:2) “Hes Kodu İşlemleri” ne tıklayınız. 3 Nolu ekranda görülen Hes Kodu Oluştur kısmından “Yeni Kod Ekle” ye tıklayınız. Bu ekranın üstünde görülen kısımda ise kod sorgulayabilirsiniz. +. Ekranda size kodun sürelimi, yoksa süresiz mi olacağı sorulacaktır.
Bu bölümde isterseniz kodunuza bir isimde verebilirsiniz.
Süresiz kodu seçerseniz sistem siz 5.
Ekranda gözüktüğü gibi kodu verecektir.
Bu bölümden kodu isterseniz bir kurum veya şahıs ile kolayca paylaşabilirsiniz.
Eğer süreli bir kod oluşturmak istiyorsanız sistem sizden 6 ve 7.
Ekranlarda gözüktüğü gibi itiş tarihi ve saati girmenizi isteyecektir.
Bu işlemlerden sonra 8.ekranda gözüktüğü gibi kalan süresini de görebileceğiniz süreli
Hes Kodunu sistem size oluşturacaktır.

SMS İle HES Kodu Alma (2023)
2023’e Sms atarak Hes Kodu alabilirsiniz.
Bu işlemi şöyle gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 2023’e Atacağınız mesaja HES yazıp bir boşluk bırakıp 11 Hane TC Kimlik Numaranızı, bir boşluk TC kimlik seri numarasının son 4 hanesini, bir boşluk paylaşım süresi gün sayısı olarak yazınız ve mesajı gönderiniz.
Hes Kodunuz size mesaj olarak gelecektir.

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Arka fon İnsanlar El Kadın moda Kız Saç Güzellik Öğrenci Şirin Pahalı Gülümsemek Mutlu İnsan Beyaz Başarı Modern Dudaklar Parmak Eğlence Modeli Hanım Sevimli arka plan Afrikalı Moda Kızı Modern arka plan Kadın Kadın yüzü Genç erkekler Duygu Beyaz arkaplan Mutluluk Güzel İfade Vesika Güzel kız Güzel Kadın Saçlı kadın Pozitif Sevinç Mimik Yetişkin Güven Gülümseyen İşaret etmek Aranıyor Kalıcı Gündelik Neşeli sigorta Esmer Poz verme Gösteriliyor
Hes Kodu Alma işlemleri Hes Kodu Nereden ve Nasıl Alınır?
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz

Paylaş:  

Yorumlar