Seyahat izin Belgesi Nereden Nasıl Alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nereden Nasıl Alınır?


İçişleri Bakanlığı'nın 28.03.2020 tarihli ve 6009 sayılı genelgesi ile şehirlerarası otobüs yolculuğu ve hava yolu seyahatleri için sadece seyahat izin kurullarından seyahat izin belgesi alan kişiler seyahat edebilecektir. 29.03.2020 Tarihi saat 06:00’dan itibaren Seyahat İzin Belgesi olmayanlar seyahat edemeyecektir.
 
Seyahat İzin Kurullarından seyahat izin belgesi alabilecek kişiler;

Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen kişiler,
Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar,
Son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde, kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar.

e-Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Başvurusu
Bu linkten e-Devlet İçişleri Bakanlığı "E-Başvuru" bölümüne giriş yaptığınızda Seyahat İzin İşlemleri seçili gelmektedir. Hemen altında yolculuğunuzu karayolu veya havayolu ile yapacaksanız onu seçip devam edip diğer sorular yanıtlamanız gerekiyor.
e-Devlet üzerinden yaptığınız başvurunuz Seyahat İzin Kurulu'na iletilip kurul tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Kurul tarafından yapılan değerlendirmeden sonra başvuru yapanlara başvurunun kabul edildiği veya ret edildiği hakkında mail, mesaj veya telefonla bildirilmektedir. Seyahat İzin Belgesi alan kişilerin otogar veya havaalanlarında bulunan başvuru masalarında T.C. Kimlik Numarası ile doğrulama yaptırmaları gerekmektedir.
Seyahat İzin Belgesi başvuruları ayrıca otogar ve havaalanlarında bu amaçla kurulan başvuru masaları ile İçişleri Bakanlığı'nın Alo 199 Çağrı Merkezinden de yapılabilmektedir.

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
İş İnsanlar Teknoloji Bilgisayar Kadın Ofis Taşınabilir Gülümsemek Mutlu ağ Dijital İnternet Kişi İş adamı İş E-posta Sıra İletişim Sıkıştırılmış Çalışan Bağ Çalışan İnternet üzerinden İleti Emek İş yeri İş kadını Kadın Genç erkekler Girişimci Profesyonel Yönetici İş teknolojisi Ofis masası Mutlu insanlar Eğlence Ofis çalışanları Mekanizma Güzel cihaz Güzel Kadın Pozitif Yönetici Başarılı İş kadını Dizeler olmadan E-kitap Ped Organizatör Sahip Frank Bin yıllık Kapalı Serbest mızrakçılar
Seyahat İzin Belgesi Nereden Nasıl Alınır?
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz

Paylaş:  

Yorumlar