İlk Kez Uçağa Bineceklere Tavsiyeler

İlk Kez Uçağa Bineceklere Tavsiyeler

Hayatında hiç uçakla seyahat etmeyenlerin genelde kafalarında birçok soru olur. Bu soruları çevrenize sormaktan çekinebilirsiniz. Gelin birlikte kafanızdaki bu soruların cevaplarını sıralayalım.

İlk önce uçak biletinizi Hepfly.com üzerinden ya da firmaların satış ofislerinden temin etmekle başlayalım. Bileti satın alırken Ad Soyad, TC No, telefon ve email adresi gibi bilgileri boş bırakmadan girmelisiniz. Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylayarak biletimizi satın alıyoruz.

Verdiğiniz telefon ve email adresine bilgilerinizin olduğu PNR numarası ile birlikte bilet detaylarınız iletilir. Bilgilerinizi kontrol edip hatalı ya da yanlış işlem olmadığını teyit etmelisiniz. Eğer olası bir yanlışlık yaptıysanız tarih, ad soyad vs gibi bu durumu firma yetkililerine ya da müşteri hizmetlerine bildirmeniz gerekmektedir.

Biletimi satın aldım bilgileri de doğru peki şimdi ne yapmalıyım? Uçuş tarihi ve saati geldiğinde iç hatlar ya da dış hatlar üzerinde hangisinde seyahat ediyorsanız kontuar bölümüne giderek bilet işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Bileti alırken girdiğiniz email adresinize gelen uçuş numarası ile hangi kontuar üzerinde işlem yapacağınızı bulabilirsiniz. Kontuarda kimliğiniz ve PNR numaranız ile biniş kartınızı çıkartırabilirsiniz. Biniş kartınızı aldıktan sonra üzerinde yazan uçağınızın kalkış kapısına ilerleyebilirsiniz.

Online check-in işlemi eğer aktif bir internet kullanıcısı iseniz ve bagaj sorununuz yoksa size oldukça zaman kazandıracaktır. Online check in işlemi için PNR numaranızı firmanın web sitesinde bulunan online check-in bölümüne girdiğinizde size kare kodu olan bir mobil biniş kartı hazırlayacaktır.

Kontuar, kiosk checkin işlemleri sırasında basılı olarak ya da mobil olarak aldığınız biniş kartınızı uçağın kalkış kapısında bulunan görevliyle paylaşmalısınız. Sonrasında ise uçağınıza doğru hareket ederek seyahatinize başlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken birkaç küçük ayrıntı bulunmaktadır.

Biletinizde yazan bilgileriniz doğruluğu

Kimlik, pasaport ya da uçuşta istenen özel belge

Yurtiçi uçuşlarınızda en az 2 saat önce havalimanında olmak

Yurtışı uçuşlarınızda en az 3 saat önce havalimanında olmak

El bagajınızın ölçüleri firmanın belirlediği ölçülere uyması

Büyük bagajlarınızın ölçüleri firmanın belirlediği ücretsiz taşıma ölçülerine uyması

Uçakta taşıyabileceğiniz bagajın içeriğinin uygunluğu

Güvenli ve sorunsuz bir seyahat istiyorsunuz ama kafanızda daha fazla soru var ise müşteri hizmetleri ile görüşmekten çekinmeyin. Tüm sorularınızın cevabını müşteri temsilcisi aracılığıyla arayabilirsiniz. Şimdiden iyi uçuşlar dileriz. 

Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
İlk Kez Uçağa Bineceklere Tavsiyeler ile ilgili aramalar ilk defa uçağa binecekler korku  ilk kez uçağa bineceğim korkuyorum  ucaga binme prosedürü izle  uçaktan inince bagaj nasıl alınır  uçaga alınmayan şeyler  uçağa pil alınırmı  kabin bagajı ekşi  uçakta tatlı taşınır mı
Görüş Ve Düşüncelerinizi Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz
Paylaş:  

Yorumlar